KOMUNIKAT

Szanowni Państwo,

w związku z wdrożeniem trzeciego etapu znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem SARS-CoV-2 informujemy, że możliwe jest stopniowe przywracanie działalności domów, centrów i ośrodków kultury. Nadal obowiązuje ograniczenie działalności do odwołania, organizacji wydarzeń dla większych grup ludzi (spotkań, wernisaży, konferencji, eventów plenerowych, przeglądów,), z wyjątkiem tych, które mogą odbywać się online. Dlatego na bieżąco staramy się dostosowywać do ustaleń Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poniżej przedstawiamy nowe terminy przeglądów poszczególnych części PRO ARTE:

Lubuski Konkurs Recytatorski- formuła on-line, TUTAJ

Lubuski Festiwal Piosenki- formuła on-line, TUTAJ

Lubuski Konkurs Plastyczny- planowana tradycyjna realizacja przeglądu powiatowego,od 5.10.2020 roku do 16.10.2020 roku. Planowana data Finału Wojewódzkiego na drugą połowę października.

Lubuska Gala Teatralna, planowana tradycyjna realizacja przeglądu okręgowego- od 25.09.2020 r. do 19.10.2020 roku. Planowana data Finału to koniec października 2020 roku. 

Lubuska Gala Taneczna, planowana tradycyjna realizacja przeglądu powiatowego- od 25.09.2020 roku do 21.10.2020 roku. Planowana data Finału Wojewódzkiego to początek listopada 2020 roku.

Życzymy dużo zdrowia! I do szybkiego zobaczenia!

Pozdrawiamy!

PROGRAM PROMOCJI TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY

Jest realizowany w województwie lubuskim przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze oraz samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury. Wspiera edukację kulturalną dzieci i młodzieży uczęszczających do lubuskich szkół.

Jego celem jest diagnoza, integracja i promocja najciekawszych zjawisk kulturowych amatorskiego ruchu artystycznego oraz integracja osób i instytucji współrealizujących program.

Do udziału w programie PRO ARTE zapraszamy każdego, kto działa w placówce oświatowej lub kulturalnej, a chciałby zaprezentować się szerszej publiczności.

Program ma strukturę wieloetapową, a jego zasady określają regulaminy poszczególnych części: Lubuskie Spotkania Jasełkowe, Lubuski Festiwal Piosenki, Lubuska Gala Teatralna, Lubuska Gala Taneczna, Lubuski Konkurs Recytatorski, Lubuski Konkurs Plastyczny.

Jeśli śpiewasz, tańczysz, recytujesz, malujesz lub interesuje Cię teatr program PRO ARTE jest właśnie dla Ciebie.

DZIAŁANIA