Wernisaż wystawy "Linie" Galerii OKNO

Linia
W ramach wystawy prezentujemy dwa cykle: „Sznurek” jako narzędzie twórczej kreacji i „Linie” wypatrzone, zainscenizowane, odkryte, ujawnione.
 
Jak co roku, członkowie grupy fotograficznej AKFA uruchomili wyobraźnię i wykorzystali możliwości aparatu fotograficznego, aby stworzyć wyjątkowe obrazy.
 
Tym razem tematem poszukiwań była linia. Linia która buduje przestrzeń, wyznacza horyzont, wytycza kierunki, określa formy, tworzy abstrakcje.
Sięgaliśmy po różne środki wyrazu. Fotografie inscenizowaliśmy w studio fotograficznym, ale także wypatrywaliśmy motywy w plenerze.
Działaliśmy grupowo, inspirując się wzajemnie, ale również indywidualnie, polegając na własnym potencjale twórczym.
 
Wystawa z towarzyszącym kalendarzem to zawsze podsumowanie wieloetapowego procesu twórczego. Zaczyna się od hasła, a potem od pomysłu do realizacji jest wiele dróg, sesji, plenerów, zmian koncepcji, spotkań, dyskusji i wyborów. Prowadzi nas pasja, zaangażowanie, wizualne wyzwania, chęć działania i poznawania. Na wystawie w formie wydruków prezentowana jest tylko niewielka część tego, co powstało.
Mamy nadzieję, że swoimi kadrami zainspirujemy również Państwa do obserwacji i wypatrywania linii. Linii prostych, krzywych, ukośnych – tych, które budują kadr i nastrój w obrazie, są głównym motywem ujęcia albo grają drugie skrzypce.
 
Jak napisał Jerzy Olek: „Liniomania bywa porywającą obsesją”.
 
 
W imieniu Grupy AKFA
Anna Panek-Kusz
kuratorka Galerii OKNO
Uczestnicy spotkań fotograficznych: Cholewa, Tomasz Fedyszyn, Dariusz Fidrych, Julia Fulbiszewska, Magda Grochoła, Natalia Janczycka, Gudrun Kissinger, Pola Klimaszewska, Karolina Konczyńska, Emilia Kusz, Iga Kusz, Anna Łysiak, Beata Łysiak, Malwiną Marycka, Julia Mazur, Kamil Mazur-Czerniecki, Kaja Mierzejewska, Dariusz Olechno, Anna Panek-Kusz, Kacper Przywoźny, Alicja Radkiewicz, Katarzyna Skubisz, Fabian Sztachelski, Agnieszka Woźna, Karolina Zielińska
Inspiruje: Anna Panek-Kusz
 
AKFA: Autorska Komórka Fotografii Artystycznej
Przy Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury od dłuższego czasu skupieni są pasjonaci fotografii w różnym wieku, którzy pragną rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności. Poznają rozmaite formy obrazowania fotograficznego, szukają drogi własnego rozwoju, szkolą warsztat, uzewnętrzniają swoje emocje. Uczestniczą w warsztatach, projektach artystycznych, wykładach. Realizują się wśród osób o podobnych pasjach, zawierają przyjaźnie. Swoje realizacje prezentują na wystawach w Polsce i za granicą. Tradycją grupy jest wydawany od 2002 roku kalendarz ilustrowany ich fotografiami
 
 
Kontakt:
Grupa fotograficzna AKFA
Galeria OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury
ul. 1 Maja 1, 69-100 Słubice, tel.: 95 75824 39 wew. 14,
e-mail: anna@galeriaokno.pl
Skip to content