Plakat_MFF2024_druk
  • 00DNI
  • 00GODZIN
  • 00MINUT
  • 00SEKUND
Meksyk

MEKSYK

ESCENA MEXICO

Escena México to zespół 30 utalentowanych tancerzy z Querétaro, mający swoją siedzibę w malowniczej dzielnicy San Francisquito. Grupa skupia się na promowaniu meksykańskiej kultury i tradycji poprzez taniec, tworząc unikalny styl, który łączy badania i kreatywność. Działając na rzecz wszechstronnego rozwoju, Escena México buduje silne więzi z lokalną społecznością, oferując występy, które poruszają i inspirują.

Serbia

SERBIA

KUD KARADZIC

Kulturalno-artystyczne stowarzyszenie „Karadžić” z Loznicy to jedno z najstarszych i najbardziej renomowanych stowarzyszeń na Bałkanach, które od 1850 roku pielęgnuje serbskie tradycje i kulturę.
Z ponad 500 członkami w różnym wieku, „Karadžić” tworzy prawdziwą mozaikę talentów – od zespołów folklorystycznych, przez grupy wokalne, orkiestrę ludową, po teatr, klub literacki, grupę plastyczną i sekcję skrzypcową.

Zespół folklorystyczny „Karadžić” to prawdziwi ambasadorowie serbskiej kultury, który zdobył uznanie na licznych międzynarodowych festiwalach w Grecji, Turcji, Rosji, Bułgarii, na Węgrzech, w Rumunii, Niemczech, Szwajcarii, na Słowacji i w Czechach. Dzięki swoim występom zespół nie tylko prezentuje piękno tradycyjnych serbskich tańców i muzyki, ale również buduje mosty międzykulturowe, łącząc ludzi z różnych zakątków świata.

Turcja

TURCJA

ANADOLU FOLKLOR VAKFI

NADOLU FOLKLOR VAKFI (Fundacja Folkloru Anatolijskiego) została założona w 1981 roku w Ankarze i jest pierwszą oraz jedyną fundacją w Turcji specjalizującą się w folklorze. Fundacja ta stała się prawdziwą wizytówką tureckiej kultury, reprezentując Turcję na 152 międzynarodowych wydarzeniach w 39 krajach i na czterech kontynentach, zdobywając 12 tytułów mistrzowskich.

Zespół wyróżnia się niezwykle bogatym repertuarem tanecznym, który obejmuje różnorodne style z całej geografii Turcji, a także posiada najbardziej oryginalne kostiumy w kraju. Oprócz działalności artystycznej, Fundacja organizuje liczne panele, sympozja i warsztaty związane z folklorem oraz wydaje publikacje poświęcone tej dziedzinie, będąc nieocenionym źródłem wiedzy na temat tureckiego dziedzictwa kulturowego.

Niemcy

NIEMCY

THEA MAASS

Od 1950 roku zespół folklorystyczny Thea Maass z Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie zyskał renomę jako jedna z najbardziej prestiżowych amatorskich grup artystycznych w Niemczech. Obecnie liczy około 35 tancerzy i muzyków, którzy pod okiem pedagoga tańca i choreografa, Pani Maud Butter, dbają o zachowanie i interpretację niemieckiego folkloru tanecznego. Zespół prezentuje tradycje i zwyczaje z różnych regionów Niemiec, wplatając je często w swoje choreografie.

Składający się głównie ze studentów i absolwentów Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie, zespół nie tylko bierze udział w projektach w różnych częściach Niemiec, ale również występuje na międzynarodowych festiwalach folklorystycznych i konkursach tanecznych. Jako członek Międzynarodowej Rady Organizacji Festiwali Folklorystycznych i Sztuki Ludowej (CIOFF), Thea Maass łączy swoje występy z globalnymi trendami folklorystycznymi.

Polska

POLSKA

Zespół Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie

Zespół Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie powstał w październiku 2021 r. dzięki inicjatywie dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. Beaty Karakiewicz. Kierowniczką Zespołu jest dr Anna Knyszyńska, doświadczona dydaktyczka związana z polskim folklorem już od ponad 20 lat. Siedziba Zespołu mieści się w budynku Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM przy ul. Chłapowskiego 11 w Szczecinie. ZPiT PZ PUM to obecnie jedyny uniwersytecki zespół folklorystyczny w Szczecinie. Utworzony początkowo jako zaplecze warsztatowe dla studentów kierunków terapeutycznych, w ciągu 3 lat rozrósł się do kilkudziesięciu osób – licealistów oraz studentów i absolwentów ze wszystkich największych szczecińskich uczelni, których połączyła pasja i misja popularyzowania kultury ludowej na Pomorzu Zachodnim.

Polska

POLSKA

Kapela Ludowa z Kacprówka

Kapela Ludowa ze wsi Kacprówek, leżącej na południowo-wschodnim Mazowszu (powiat garwoliński) – stąd nazwa kapeli: „Kapela Ludowa z Kacprówka”. Kapela kultywuje odchodzącą w zapomnienie muzykę ludową regionu południowo-wschodniego Mazowsza. Posiada bogaty repertuar starych oberków, polek, mazurków oraz tradycyjnych pieśni regionalnych – a muzyka ludowa to dla wszystkich członków Kapeli po prostu wielkie hobby płynące z tradycji i serca.

Kapela-Ludowa-z-Kacprówka

KONCERT GALOWY

14.09.2024  17:00

ul. Sienkiewicza 11 – Park

Regionalnego Centrum Animacji Kultury

KONCERT WINOBRANIOWY

12.09.2024  16:00

Scena przy Filharmonii

MFF 2024 stopka
Skip to content