Nowa formuła  Lubuskiej Gali Teatralnej 2020.

DRUGA CZĘŚĆ LUBUSKIEJ GALI TEATRALNEJ 2020 NOWA FORMUŁA ONLINE – WARSZTATY TEATRALNE

Tegoroczna edycja Lubuskiej Gali Teatralnej jest wyjątkowa. Przez trudną sytuację spowodowaną pandemią koronawirusa SARS-COV-2, nie wszyscy chętni mieli możliwość zaprezentowania się podczas Gali Teatralnej. Dlatego też postanowiliśmy rozszerzyć formułę tegorocznego wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz instruktorów i nauczycieli na warsztaty teatralne, które odbędą się 14 grudnia od godz. 10:00, w formule online. Przeprowadzą je Eksperci tegorocznej Rady Artystycznej: Sandra Herbich, Ida Ochocka i Bartosz Bandura. Specjalną lekcję teatralną przygotuje też Beata Sobicka-Kupczyk – aktorka i inspicjentka Lubuskiego Teatru.

Spotkamy się 14 grudnia w sieci! Początek o godzinie 10:00.
Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić formularz dostępny pod linkiem:

Formularz
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.
Jedna osoba może wziąć udział w kilku warsztatach. 
Termin zgłoszeń: 10 grudnia, do godz. 13:00.

 

PROGRAM WARSZTATÓW

10:00 – Początek warsztatów, test łącza.

10:15 – 11:15 – „Oddech przeponowy i techniki mowy (dykcja)”; prowadzenie: Ida Ochocka; (dla uczestników w wieku od 10 lat)

11:30 – 12:30 – warsztaty aktorskie; prowadzenie: Sandra Herbich; (dla uczestników w wieku od 10 lat)

13:00 – 14:00 –  Lekcja teatralna – „Zakamarki teatru”, prowadzenie Beata Sobicka-Kupczyk

14:30 – 15:30 –  „Świadomość ciała (wybrane zagadnienia z ruchu scenicznego)”; prowadzenie: Bartosz Bandura; (dla uczestników w wieku od 12 do 16 lat).

 

 

Ida Ochocka- absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Aktorka i reżyserka. W latach 1995-2003 aktorka Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Zagrała role w spektaklach reżyserów: W. Szelachowskiego, W. Kobrzyńskiego, Z. Lisowskiego, R. Żarneckiego, A. Klucznika, A. Orzechowskiego, W. Matuszewskiego, B. Głuszczaka.
Obecnie prowadzi własny teatr w którym gra, reżyseruje spektakle teatralne, widowiska plenerowe i estradowe. W swoim dorobku ma również współpracę z Uniwersytetem Zielonogórskim jako wykładowca. Jurorka konkursów recytatorskich i przeglądów teatralnych dla dzieci i dorosłych.

 

Sandra Herbich- ukończyła studia na wydziale aktorskim w PWST w Krakowie w roku 2014; na scenach teatralnych współpracowała z Mają Kleczewską („Milusińscy”), Krystianem Lupą („Pływalnia”), za rolę Sany w „Pływalni” otrzymała Nagrodę na 31 Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi; wystąpiła w rolach tytułowych u Eweliny Marciniak („Caryca Katarzyna”), u Krzysztofa Popiołka i Martyny Lechman („Makbet”); gra również dla młodego widza w spektaklach: Teatru Imka “Momotaro” T. Karolaka oraz Teatru Palladium “Calineczka” M. Szabłowskiej. W Teatrze Komedia zagrała w sztukach „Klejnoty” i „Klatka wariatek”. Publiczności telewizyjnej znana z filmu „Kamienie na szaniec” Roberta Glińskiego (Hala Glińska), oraz seriali telewizyjnych „Ojciec Mateusz”, “Na dobre i na złe”, „W rytmie serca”, „Komisarz Alex”, „Julia”, „M jak Miłość”, aktualnie Miriam z „Barw Szczęścia”, Skin w niemieckim filmie „Deathcember” w reżyserii Andreasa Marshalla oraz u Sama Akiny w filmie „Mayday” jako „Panna Młoda”.

 

Beata Sobicka-Kupczyk – aktora i inspicjentka Lubuskiego Teatru, związana z nim od 1991 roku. Wcieliła się m.in. w postać Heleny Andriejewny w „Wujaszku Wanii” (reż. Linas Zaikauska),  Macochy w ”Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach” (reż. Beata Beling),  czy Heleny Hermii w ”Śnie nocy letniej” (reż. Anna Proszkowska).  Nagrodzona Leonem 1997 i Leonem 1998 (najpopularniejsza aktorka mijającego sezonu w plebiscycie publiczności). Otrzymała też Nagrodę Dyrektora Lubuskiego Teatru za rolę Heleny w „Wujaszku Wani”,
w reż. Linasa Zaikauskasa, oraz Brązowy medal „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

 

Bartosz Bandura- Aktor, tancerz, performer, reżyser, wykładowca. Nagrodzony Honorowym Odznaczeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla kultury polskiej” (2020). Najciekawszy debiut 2014 według miesięcznika Teatr. Znalazł się u boku takich aktorów jak Jan Englert czy Adam Ferency w 22. Subiektywnym Spisie Aktorów Teatralnych autorstwa Jacka Sieradzkiego. Laureat honorowego indywidualnego wyróżnienia 25. edycji Konkursu o Złotego Yoricka na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku (2018). Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Studiował również w Stanach Zjednoczonych (San Diego State University, School of Music and Dance) oraz uczestniczył w programie wymiany artystycznej w Chinach (Escola de Dança Conservatório de Macau). Związany m.in. z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Reżyser spektaklu teatru telewizji pt. „Śmierć i Dziewczyna – Stare Miasto ’44 in Memoriam” realizowanego dla Telewizji Polskiej.

Warsztaty odbywają się w ramach Lubuskiej Gali Teatralnej 2020 – nowa formuła online, która jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2020.

Serdecznie zapraszamy!

grafika przedstawiająca zestaw logotypów

DO POBRANIA

DO WYPEŁNIENIA

GRAFIKI DO WYKORZYSTANIA

NA SKRÓTY

MAPA DZIAŁAŃ

SZYBKI KONTAKT

Regionalne Centrum Animacji Kultury
ul. Sienkiewicza 11
65-431 Zielona Góra
tel.: +48 501 577 329
e-mail: sekretariat@rcak.pl

NIP: 929-10-19-806
Konto: 41 1090 1535 0000 0000 5301 9103