Nowa formuła Lubuskiej Gali Teatralnej 2020.
DRUGA CZĘŚĆ LUBUSKIEJ GALI TEATRALNEJ 2020 NOWA FORMUŁA ONLINE – WARSZTATY TEATRALNE
Tegoroczna edycja Lubuskiej Gali Teatralnej jest wyjątkowa. Przez trudną sytuację spowodowaną pandemią koronawirusa SARS-COV-2, nie wszyscy chętni mieli możliwość zaprezentowania się podczas Gali Teatralnej. Dlatego też postanowiliśmy rozszerzyć formułę tegorocznego wydarzenia.
Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz instruktorów i nauczycieli na warsztaty teatralne, które odbędą się 14 grudnia od godz. 10:00, w formule online. Przeprowadzą je Eksperci tegorocznej Rady Artystycznej: Sandra Herbich, Ida Ochocka i Bartosz Bandura. Specjalną lekcję teatralną przygotuje też Beata Sobicka-Kupczyk – aktorka i inspicjentka Lubuskiego Teatru.
Spotkamy się 14 grudnia w sieci! Początek o godzinie 10:00.
Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić formularz dostępny pod linkiem:
Formularz
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.
Jedna osoba może wziąć udział w kilku warsztatach.
Termin zgłoszeń: 10 grudnia, do godz. 13:00.
PROGRAM WARSZTATÓW
10:00 – Początek warsztatów, test łącza.
10:15 – 11:15 – „Oddech przeponowy i techniki mowy (dykcja)”; prowadzenie: Ida Ochocka; (dla uczestników w wieku od 10 lat)
11:30 – 12:30 – warsztaty aktorskie; prowadzenie: Sandra Herbich; (dla uczestników w wieku od 10 lat)
13:00 – 14:00 – Lekcja teatralna – „Zakamarki teatru”, prowadzenie Beata Sobicka-Kupczyk
14:30 – 15:30 – „Świadomość ciała (wybrane zagadnienia z ruchu scenicznego)”; prowadzenie: Bartosz Bandura; (dla uczestników w wieku od 12 do 16 lat).
Ida Ochocka- absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Aktorka i reżyserka. W latach 1995-2003 aktorka Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Zagrała role w spektaklach reżyserów: W. Szelachowskiego, W. Kobrzyńskiego, Z. Lisowskiego, R. Żarneckiego, A. Klucznika, A. Orzechowskiego, W. Matuszewskiego, B. Głuszczaka.
Obecnie prowadzi własny teatr w którym gra, reżyseruje spektakle teatralne, widowiska plenerowe i estradowe. W swoim dorobku ma również współpracę z Uniwersytetem Zielonogórskim jako wykładowca. Jurorka konkursów recytatorskich i przeglądów teatralnych dla dzieci i dorosłych.
Sandra Herbich- ukończyła studia na wydziale aktorskim w PWST w Krakowie w roku 2014; na scenach teatralnych współpracowała z Mają Kleczewską („Milusińscy”), Krystianem Lupą („Pływalnia”), za rolę Sany w „Pływalni” otrzymała Nagrodę na 31 Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi; wystąpiła w rolach tytułowych u Eweliny Marciniak („Caryca Katarzyna”), u Krzysztofa Popiołka i Martyny Lechman („Makbet”); gra również dla młodego widza w spektaklach: Teatru Imka “Momotaro” T. Karolaka oraz Teatru Palladium “Calineczka” M. Szabłowskiej. W Teatrze Komedia zagrała w sztukach „Klejnoty” i „Klatka wariatek”. Publiczności telewizyjnej znana z filmu „Kamienie na szaniec” Roberta Glińskiego (Hala Glińska), oraz seriali telewizyjnych „Ojciec Mateusz”, “Na dobre i na złe”, „W rytmie serca”, „Komisarz Alex”, „Julia”, „M jak Miłość”, aktualnie Miriam z „Barw Szczęścia”, Skin w niemieckim filmie „Deathcember” w reżyserii Andreasa Marshalla oraz u Sama Akiny w filmie „Mayday” jako „Panna Młoda”.
Beata Sobicka-Kupczyk – aktora i inspicjentka Lubuskiego Teatru, związana z nim od 1991 roku. Wcieliła się m.in. w postać Heleny Andriejewny w „Wujaszku Wanii” (reż. Linas Zaikauska), Macochy w ”Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach” (reż. Beata Beling), czy Heleny Hermii w ”Śnie nocy letniej” (reż. Anna Proszkowska). Nagrodzona Leonem 1997 i Leonem 1998 (najpopularniejsza aktorka mijającego sezonu w plebiscycie publiczności). Otrzymała też Nagrodę Dyrektora Lubuskiego Teatru za rolę Heleny w „Wujaszku Wani”,
w reż. Linasa Zaikauskasa, oraz Brązowy medal „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.
Bartosz Bandura- Aktor, tancerz, performer, reżyser, wykładowca. Nagrodzony Honorowym Odznaczeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla kultury polskiej” (2020). Najciekawszy debiut 2014 według miesięcznika Teatr. Znalazł się u boku takich aktorów jak Jan Englert czy Adam Ferency w 22. Subiektywnym Spisie Aktorów Teatralnych autorstwa Jacka Sieradzkiego. Laureat honorowego indywidualnego wyróżnienia 25. edycji Konkursu o Złotego Yoricka na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku (2018). Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Studiował również w Stanach Zjednoczonych (San Diego State University, School of Music and Dance) oraz uczestniczył w programie wymiany artystycznej w Chinach (Escola de Dança Conservatório de Macau). Związany m.in. z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Reżyser spektaklu teatru telewizji pt. „Śmierć i Dziewczyna – Stare Miasto ’44 in Memoriam” realizowanego dla Telewizji Polskiej.
Warsztaty odbywają się w ramach Lubuskiej Gali Teatralnej 2020 – nowa formuła online, która jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2020.
Serdecznie zapraszamy!
DO POBRANIA
DO WYPEŁNIENIA
GRAFIKI DO WYKORZYSTANIA
NA SKRÓTY
MAPA DZIAŁAŃ
SZYBKI KONTAKT
Regionalne Centrum Animacji Kultury
ul. Sienkiewicza 11
65-431 Zielona Góra
tel.: +48 501 577 329
e-mail: sekretariat@rcak.pl
NIP: 929-10-19-806
Konto: 41 1090 1535 0000 0000 5301 9103