Sienkiewicza 11

65-431 Zielona Góra
sekretariat@rcak.pl

Pon - Pt 8:00 - 16:00

RADA ARTYSTYCZNA - LUBUSKA GALA TANECZNA 2023

PAULINA WYCICHOWSKA


Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu (1995). Jest pierwszą Polką, która ukończyła London Contemporary Dance School (1998), gdzie studiowała taniec współczesny na wydziale wykonawczym, pedagogicznym i choreograficznym. Była stypendystką British Council (1996), danceWEB na festiwalu i międzynarodowych warsztatach tańca współczesnego ImPuls Tanz w Wiedniu (1998), Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (obserwator Konkursu Choreograficznego Bagnolet w Paryżu) (2000) oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego (2009). Wzięła udział w międzynarodowym projekcie Pointe to Point zorganizowanym przez ASEF Asia – Europe Foundation, podczas którego współpracowała z Benem Cabrera. W 2011 roku otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, przeznaczone dla młodych twórców z różnych dziedzin sztuki, legitymujących się wybitnymi osiągnięciami, będące wyrazem uznania dla dotychczasowych osiągnięć artystycznych.


Od roku 1998 jest związana z Polskim Teatrem Tańca, jako solistka oraz choreograf. Jest również pedagogiem tańca współczesnego (w różnych technikach, m.in. opartych na Graham i Cunningham) i choreologii praktycznej. Prowadzi kursy w ramach Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego, współpracuje również z wieloma ośrodkami w Polsce realizując warsztaty tańca współczesnego, terapii ciała i choreologii praktycznej na wszystkich poziomach zaawansowania.
Tańczyła w spektaklach stworzonych przez następujących choreografów: Ohad Naharin, Orjan Andersson, Jens Ostberg, Dominique Baguet, Joe Alter, Jossi Berg, Virpi Pakkinen, Istvan Juhos-Putto, Jacek Przybyłowicz, Ewa     Wycichowska, Wayne McGregor, Sue McLennan, Henri Oguike..

PIOTR „Czyżu" CZYŻEWSKI


Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w liceum, kiedy zafascynowany bboyingiem (breakdancem) na ponad 10 lat zaangażował się zgłębianie tajników tego stylu. Na przestrzeni lat związany był z takimi grupami jak Crackin Floor, Enklawa Rytmu oraz Funky Masons z którymi wygrywał i zdobywał czołowe miejsca na znaczących zawodach w naszym kraju (m.in. Warsaw Challenge czy Show Your Skills), prowadził szereg warsztatów, a także pełnił rolę sędziego na wielu contestach. Umiejętności szlifowane pod okiem czołowych bboys i legend tego stylu na świecie, pozwoliły mu rozwinąć się zarówno fizycznie jak i mentalnie, co do tej pory wykorzystuje. Chcąc rozwijać swoje umiejętności taneczne we wszechstronny sposób rozpoczął pobieranie lekcji innych styli, wśród których znalazły się jazz, balet, taniec współczesny, hip hop, popping, locking a także szeroko rozumiana choreografia.


Obecnie regularnie szkoli się w najlepszych studiach tańca w Los Angeles (Debbie Reynolds, Millenium Complex, Movement Lifestyle) oraz Londynie, gdzie jego mentorami są największe nazwiska w branży tanecznej pracujący na co dzień z takimi artystami jak Michael Jackson czy Madonna. Wszechstronne szkolenie pozwoliły mu zostać w Polsce cenionym nauczycielem o uznanej renomie i rozpoznawalnym stylu. W roku 2008 otworzył wraz z bratem studio Street Dance Academy, które bardzo szybko stało się cenioną marką i jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków tanecznych w Polsce, którego kadrę stanowią czołowi specjaliści w swoich stylach.


Kolejnym krokiem w jego karierze było stworzenie SDA CAMP oraz SYMPHONY of MOVE czyli jednych z największych w Europie warsztatów tanecznych podczas, których zajęcia prowadzą zaproszone gwiazdy, pracujące na co dzień w Los Angeles. Jest on także założycielem SDA ARTISTIC AGENCY a także pomysłodawcą programu stypendialnego dla uzdolnionych tancerzy Follow Your Dreams oraz członkiem grupy SUPER 6 stanowiącej polską taneczną czołówkę. Piotr regularnie zapraszany jest jako instruktor, choreograf, sędzia na różnego rodzaju warsztaty i konwencje ( juror precastingów Got to Dance ), przygotowuje choreografie i pokazy na różnego rodzaju eventy, tworzy spektakle taneczne i koncerty ( „Pamiętnik” „Przemijanie”), tańczy podczas ważnych wydarzeń takich jak choćby One Year To Go, uczestniczy w pracach nad videoclipami (m.in Asia Kwaśnik), wraz z grupą SUPER 6 bierze udział w zawodach (II miejsce WOD Berlin, zwycięstwo polskich eliminacji do Mistrzostwa Świata w Blackpool).

AGNIESZKA SKARBECKAAbsolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Równocześnie ukończyła Państwową Szkołę Muzyczna I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu w klasie fortepianu. W wieku 14 lat wyjechała na stypendium artystyczne do szkoły baletowej International Insitiute de la Danse Janine Stanlowa w Paryżu. Tańca uczyła się u światowej sławy pedagogów takich jak: Nelly Braida,Dora Carpov, Andrzej Glegolski, Barbara Sier-Janik,Antonii Janaszak i wielu innych.


Występowała na deskach teatrów w kraju i poza jego granicami: Le Trianon w Paryżu w balecie Copellia, Les Palais de Congres w Paryżu, Operze Poznańskiej- „Sen nocy letniej”, „Pan Twardowski” ,Teatrze Muzycznym w Gdyni w musicalu „Opentaniec” oraz Teatrze Roma w Warszawie w przedstawieniu „Ostatnie takie lato”. Brała udział w wielu konkursach baletowych we Francji, gdzie niejednokrotnie zdobyła wysokie miejsca na podium. Laureatka nagrody Głosu Wielkopolskiego kategorii Anioł Talentu 2020 roku. Juror konkursów tańca. Aktualnie jest dyrektorem i założycielem Szkoły Tańca „Skarbnica Talentów” w Wielkopolsce kształcącej ponad 400 uczniów w różnych dziedzinach tańca.

Skip to content