Lubuskie Spotkanie Jasełkowe – online LIVE

Serdecznie zachęcamy dzieci z przedszkoli i szkół oraz opiekunów, nauczycieli, instruktorów teatralnych, animatorów i nie tylko – do obejrzenia Tutorialu Jasełkowego w ramach Lubuskich Spotkań Jasełkowych PRO ARTE 2021!

Tutorial emitowany będzie na żywo, wprost z naszego studia, 11 lutego 2021 roku od godziny 10.45 do 11.30 na fanpage’u RCAK (https://www.facebook.com/events/149925196854528/)

Z programu dowiecie się jak powstaje spektakl teatralny na przykładzie jasełek, przygotowywanych przez Panią Idę Ochocką i jej teatr. Lubuski Zespół Pieśni i Tańca opowie o symbolice związanej z jasełkami na przykładzie szopki bożonarodzeniowej użyczonej ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze-Ochli, autorstwa Jerzego Kupczyka.

Czekamy na Was z 3 częściowym tutorialem, który przybliży Wam zwyczaje jasełkowe, pokaże jak samodzielnie wykonać anielskie skrzydła, a także pozwoli zajrzeć za kulisy tworzenia spektaklu jasełkowego.

W trakcie transmisji dzieci będą mogły wykonać skrzydła w ślad za naszym specjalistą. Przygotujcie wcześniej materiały, potrzebne Wam będą:

– 2 najprostsze druciane wieszaki (takie na przykład z pralni) lub tektura z dużego kartonu,
– dobry klej – na przykład klej „na gorąco” lub wikol,
– stare niepotrzebne firanki – (przeszukajcie szafę babci, ale upewnijcie się, że już ich nie potrzebuje! 😉 lub białe papierowe serwetki,
– niepotrzebne rajstopy,
– metr mocnej gumki lub tasiemki,
– szeroka taśma klejąca/izolacyjna,
– nożyczki,
– marker/mazak.

Spotkanie z naszymi specjalistami to doskonały pomysł na połączenie rozrywki z odrobiną edukacji. Postaramy się abyście zaprezentowaną wiedzę mogli wykorzystać nie tylko przy okazji kolejnych jasełek.

W transmisji udział może brać wiele grup i klas jednocześnie, a uczestnictwo w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatne.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 11 lutego o godzinie 10.45 na fanpage RCAK. Gwarantujemy, że czas, który spędzicie z nami będzie owocny i inspirujący!

Zapraszamy!

Lubuskie Spotkania Jasełkowe są elementem Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE,  którego operatorem jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, a jego realizatorami organizatorzy etapów okręgowych: samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury.

PRO ARTE to cykl prezentacji organizowanych na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

W Spotkaniach biorą udział przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych tworzący grupy kolędnicze, herodowe, teatry jasełkowe, przedstawienia “szopkowe” lub współczesne widowiska bożonarodzeniowe.

DO POBRANIA

DO WYPEŁNIENIA

GRAFIKI DO WYKORZYSTANIA

NA SKRÓTY

MAPA DZIAŁAŃ

SZYBKI KONTAKT

Regionalne Centrum Animacji Kultury
ul. Sienkiewicza 11
65-431 Zielona Góra
tel.: +48 501 577 329
e-mail: sekretariat@rcak.pl

NIP: 929-10-19-806
Konto: 41 1090 1535 0000 0000 5301 9103