Drodzy Recytatorzy,
Za nami Finał Wojewódzki Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego!

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim Finalistom.

 

I i II kategoria wiekowa – Regionalne Centrum Animacji Kultury, 21 kwietnia 2021r.

Po przesłuchaniu 44 Uczestników, Rada Artystyczna w składzie:
– Maria Dokowicz
– Katarzyna Zychla
– Roman Krzywotulski (online)

 

Postanowiła przyznać tytuł Laureatów Finału Wojewódzkiego Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego:

I kategoria wiekowa (klasy I–III szkoły podstawowej)
1. Laureat I Nagrody – nagroda 250zł – Kryspin Sozański (Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji “Dom Harcerza” w Zielonej Górze)
2. Laureat II Nagrody – nagroda 130zł – Julianna Kapsa (Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wlkp.)
3. Laureat III Nagrody – nagroda 70zł – Aleksandra Popowicz (Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji “Dom Harcerza” w Zielonej Górze)
4. Laureat IV Nagrody – nagroda 50zł – Małgorzata Gawron (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego w Witnicy)
II kategoria wiekowa (klasy IV-V szkoły podstawowej)
1. Laureat I Nagrody – nagroda 250zł – Zuzanna Łubian (Szkoła Podstawowa Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. Piotra Jerzego Frassatiego w Gorzowie Wlkp.)
2. Laureat II Nagrody – nagroda 130zł – Sebastian Pawlak (Ośrodek Kultury i Biblioteka w Trzebielu)
3. Laureat III Nagrody – nagroda 70zł – Klaudia Przybysz (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Pszczewie)

oraz wyróżnić:
I kategoria wiekowa (klasy I-III szkoły podstawowej)
1. Alan Nowak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Międzyrzeczu)
2. Lena Tepper (Szkoła Podstawowa w Templewie)
3. Amelia Abrasowicz (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Konstytucji 3 Maja w Kostrzynie nad Odrą)
4. Antoni Kosiński (Szkoła Podstawowa nr 2 we Wschowie)
5. Lena Kluj (Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Czerwieńsku)
6. Maja Muszalska (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Żaganiu)
7. Amelia Mąka (Szkoła Podstawowa nr 10 w Żarach)
II kategoria wiekowa (klasy IV-V szkoły podstawowej)
1. Oliwia Kwiatkowska (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Międzyrzeczu)
2. Franciszek Majerski (Katolicka Szkoła Podstawowa w Żarach)
3. Wiktor Kaszewski (Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Czerwieńsku)

III kategoria wiekowa – Żagański Pałac Kultury, 22 kwietnia 2021r.

Po przesłuchaniu 33 nagrań Uczestników, Rada Artystyczna w składzie:
– Diana Kozłowska (online)
– Katarzyna Zychla
– Roman Krzywotulski

Postanowiła przyznać tytuł Laureatów Finału Wojewódzkiego Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego:

III kategoria wiekowa (klasy VI-VIII szkoły podstawowej)
1. Laureat I Nagrody – nagroda 250zł – Oliwia Filipczuk (Szkoła Podstawowa nr 6 w Nowej Soli)
2. Laureat II Nagrody – nagroda 130zł – Anna Barwińska (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Żaganiu)
3. Laureat III Nagrody – nagroda 70 zł – Anna Cegielska (Żarski Dom Kultury)

oraz wyróżnić:
III kategoria wiekowa (klasy VI-VIII szkoły podstawowej)
1. Aleksandra Borzobohata (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Międzyrzeczu)
2. Zuzanna Wacowska (Szkoła Podstawowa w Mirostowicach Dolnych)
3. Bartłomiej Paluszkiewicz (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Tuplicach)
4. Dominik Tomys (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kpt. Więckowskiego w Kargowej)
5. Oliwer Mrowiński (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Żaganiu)
6. Maja Sieńkowska (Szkoła Podstawowa w Szczańcu)
7. Oliwia Karmelita (Samorządowa Szkoła Podstawowa i Odział przedszkolny im. J. Korczaka w Toporowie)
8. Natalia Śnieg (Zespół Edukacyjny nr 1 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego w Świebodzinie)
9. Julia Waszak (Zespół Edukacyjny nr 5 w Zielonej Górze)
10. Oliwia Sawicka (Szkoła Podstawowa nr 6 w Nowej Soli)
11. Wiktoria Otto (Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Dąbiu)
12. Zuzanna Soter (Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Dąbiu)
13. Michelle Bednarowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Drezdenku)

Nagroda specjalna w wysokości 200zł, ufundowana przez Regionalne Centrum Animacji Kultury, trafia do Oliwii Filipczuk, Finalistki z III kategorii wiekowej, ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowej Soli.

 

Specjalne podziękowania za współorganizację Finału Wojewódzkiego dla Żagańskiego Pałacu Kultury.
Ze względu na obostrzenia, Finał był organizowany w formie on-line. Mogliście oglądać pełną transmisję na prywatnym kanale YT, a niektórzy Jurorzy łączyli się z nami za pomocą komunikatora Skype.

Informacje dotyczące odbioru nagród zostaną wysłane do Finalistów na adresy mailowe podane w formularzach zgłoszeniowych.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim Laureatom i Wyróżnionym!