Jesteśmy patronami przedsięwzięć cyklicznych, a także włączamy się we współorganizację znaczących dla kultury naszego regionu wydarzeń.

Krajowy Salon Fotografii Artystycznej w Żarach

To znany już w całym kraju konkurs fotograficzny, którego celem jest zaprezentowanie aktualnego dorobku polskiej fotografii artystycznej oraz konfrontacja osiągnięć twórców przedstawiających wszystkie tendencje i techniki fotograficzne. Udział w konkursie ma charakter otwarty a tematyka, format i ilość nadsyłanych prac jest dowolna.

www.dkzary.pl

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski (prezentacje wojewódzkie w Żarach)

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest imprezą otwartą, przeprowadzaną w formie czterech turniejów: recytatorskiego, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora, wywiedzione ze słowa.
W konkursie uczestniczyć mogą osoby uczęszczające do szkół ponadgimnazjalnych i starsze. Konkurs prowadzony jest w drodze wielostopniowych eliminacji: przeglądów środowiskowych, miejskich, powiatowych, rejonowych oraz wojewódzkich. OKR jest imprezą o charakterze artystyczno-edukacyjnym: organizatorzy zapewnią uczestnikom udział w zajęciach seminaryjnych i warsztatowych oraz dają możliwość indywidualnej rozmowy z członkami jury. Warunkiem udziału jest przygotowanie repertuaru nie prezentowanego w poprzednich edycjach OKR i odpowiadającego założeniom wybranego turnieju.

www.dkzary.pl

Lubuskie Święto Pieśni, Festiwal Muzyki Chóralnej w Sławie

Święto Pieśni jest prezentacją dorobku artystycznego chórów amatorskich. Celem festiwalu jest doskonalenie i podnoszenie poziomu wykonawczego amatorskich zespołów chóralnych, upowszechnianie oraz propagowanie narodowej i światowej muzyki chóralnej, konfrontacja osiągnięć, wymiana doświadczeń i nawiązanie współpracy między chórami. Festiwal ma charakter konkursu.

www.cantatedeoslawa.pl

Przegląd Małych Form Teatralnych i Muzycznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krośnie Odrzańskim

Wojewódzki przegląd małych form teatralnych i muzycznych skierowany jest do osób niepełnosprawnych uczęszczających na Warsztaty Terapii Zajęciowej, a także do mieszkańców Domów Pomocy Społecznej.
Popisy aktorskie, muzyczne i taneczne zarówno w grupach, jak i solo ocenia Rada Artystyczna, która wyłania laureatów. To impreza z reguły jednodniowa, którą wieńczy koncert, recital gościnnego zespołu lub solisty.

www.wtz.krosnoodrzanskie.pl

Festiwal Piosenki Żołnierskiej ZŁOTY NENUFAR w Lubrzy

Wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona miłośników historii, obronności, militariów oraz muzyki wojskowej. Poprzez festiwal promowane są zarówno militarne atrakcje turystyczne regionu – Międzyrzecki Rejon Umocniony, jak również polska kultura wojskowa i postawa patriotyczna.

www.lubrza.pl

Noc Nenufarów w Lubrzy

Noc Nenufarów to niepowtarzalny teatr typu światło, ruch i dźwięk na wodzie. Bajkowe widowisko przedstawia ciekawą historię o miłości, która nawiązuje do legendy o nadaniu nazw poszczególnym jeziorom takim jak: „Goszcza”, „Lubie”, „Oczko Małe” oraz nadaniu nazwy miejscowości Lubrza, która pochodzi od imienia pięknej dziewczyny – zaklętej w kwiat Nenufaru – Lubrzany. Aktorami w spektaklu na jeziorze „Goszcza” są mieszkańcy gminy.

www.nocnenufarow.wordpress.com

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie (eliminacje rejonu lubuskiego w Sulechowie)

Lubuskie eliminacje to I etap istniejącego już od 1994 roku Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek (od 2012 roku w wersji międzynarodowej, z rejonem eliminacyjnym na Ukrainie).
Najlepsze zespoły wyłonione w lokalnych eliminacjach przybywają co roku do Będzina (woj. śląskie), nazywanego Stolicą Polskiej Kolędy, gdzie prezentują się podczas trzydniowych przesłuchań finałowych, kończących się Koncertem Galowym.
Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek na trwałe wpisał się w kulturalną mapę Polski.

www.mfkip.pl

Konkurs Piosenki Angielskiej FLY HIGH w Zielonej Górze

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów  szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubuskiego umiejących śpiewać w języku angielskim. Do tej pory wielu spośród Państwa uczniów brało w nim udział. Co roku do konkursu zgłasza się duża liczba uczniów z całego województwa. Cieszymy się, że konkurs budzi takie zainteresowanie i jest to dla nas sygnał, że warto promować naszą młodzież w ten sposób, warto również zachęcać ją do nauki języka, przełamywać rutynę szkolną. Celem konkursu jest motywowanie uczniów do ćwiczenia wymowy, utrwalania leksyki i jej wzbogacania. Konkurs stwarza uczniom możliwość szlachetnego współzawodnictwa, a nauczycielom satysfakcję z twórczej pracy z młodzieżą.

7liceum.zgora.pl

WAKE UP & LIVE - Festiwal Muzyki i Sztuki Ulicy w Sulęcinie

Festiwal daje szansę młodym i debiutującym zespołom grającym muzykę reggae, rock, folk, etno, funk, jazz czy blues na zaprezentowanie się szerszej publiczności w towarzystwie uznanych artystów oraz na zdobycie doświadczenia scenicznego i medialnego dzięki profesjonalnej obsłudze festiwalu oraz współpracy z NyskaTV.
WAKE UP & LIVE to nie tylko koncerty muzyczne, to również wiele imprez towarzyszących, m.in. WAKE UP Kids z atrakcjami dla najmłodszych fanów muzyki i ich rodzin oraz Strefa LIVE dla młodzieży i dorosłych, a w niej m.in. spotkania z organizacjami pozarządowymi, wystawy, pokazy filmów.

www.wakeupfestiwal.pl

mostJK-1024x600

Festiwal Lubuskie Dobrze Rockuje /część konkursowa - Zielona Góra i Gorzów Wlkp., finał - Sulęcin/

Do udziału w festiwalu zapraszane są zespoły nie tylko z województwa lubuskiego, ale z całego kraju i z zagranicy.
Celem festiwalu jest integracja środowisk artystycznych amatorskich i profesjonalnych. Miłośników nie tylko rockowych dźwięków, ale także muzyków tworzących w takich gatunkach jak jazz, blues, rock, reggae, metal….

www.lubuskie.dobrzerockuje.pl

blask-kafel

Konkurs Młodych Talentów „Czas na blask”

Celem konkursu jest rozwijanie i promowanie talentów młodzieży ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Konkurs to wydarzenie dające możliwość uczniom zielonogórskich i pobliskich szkół zaprezentowania swoich talentów w czterech kategoriach: muzyka, teatr, sport i inne. Konkurs składa się z dwóch etapów: przesłuchań konkursowych i koncertu finałowego.

http://europaeische-stiftung-bildung-und-kultur.de/3374.html?&L=3

kafel zakladka

Droga św. Jakuba – odcinek wschowski

To wędrówka wschowskim odcinkiem Drogi Św. Jakuba, opcjonalnie do Jakubowa. Trasa podzielona jest na trzy dni. Etapy przejścia zaplanowano na trasach Wincentowo-Wschowa, Wschowa – Zamysłów – Głogów, Głogów – Jakubów. W trakcie wędrówki istnieje możliwość poznania dziedzictwa kulturowego ziemi lubuskiej na wschowskim odcinku drogi. Zaplanować można zwiedzenie całej trasy lub wybranego odcinka.
Celem przedsięwzięcia jest m.in. doświadczenie turystyki regionalnej jako atrakcyjnej formy wypoczynku.

https://pl-pl.facebook.com/CzasArtWschowa/

malowanki_lk_KAF

XXII Przegląd Zespołów Ludowych, Kapel i Grup Śpiewaczych ``Pejzaż Muzyką Malowany``

Celem festiwalu jest ocalenie od zapomnienia pieśni ludowych, patriotycznych, popularnych i żartobliwych.
Prezentacji strojów ludowych oraz instrumentów muzycznych. Wymiana doświadczeń wokalnych i repertuarowych.
Integracja środowiska artystycznego wsi i małych miasteczek. Radość wspólnego spotkania, śpiewania i muzykowania…

Organizatorem Przeglądu jest Gminne Centrum Kultury w Niegosławicach z/s w Gościeszowicach

https://pl-pl.facebook.com/GCKNiegoslawice/

lubka-kafel(2)

Festiwal Szparagowe Święto

Festiwal zespołów śpiewaczych wykonujących muzykę folklorystyczną, biesiadną oraz prezentowanie utworów związanych z nazwą festiwalu czyli piosenkę o tematyce szparagowej. Podczas Festiwalu odbywa się
Festiwal Śpiewaczy “Szparagowe Żniwa” połączony z obchodami dni miasta pod nazwą Polsko – Niemiecki Festiwal Artystyczno – Kulturalny Trzciel 2017, konkurs na najciekawsze stoisko z potrawami szparagowymi …

Organizatorem Festiwalu jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Trzecielu.

https://www.facebook.com/szparagowezniwatrzciel/