„Kultura ludowa w sieci” to cykl kursów e-learningowych upowszechniających dorobekpolskiej kultury ludowej w przestrzeni on-line i popularyzujących jejróżnorodność. Kursy e-learningowe motywują do działania, wzmacniają tożsamośćkulturową uczestników w oparciu o wiedzę i doświadczenie instruktorów orazczłonków Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. L. Figasa działającego w ramachRegionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, a także pozostałychosób zaangażowanych w realizację projektu.

Cykl obejmuje 16 kursów e-learningowych, które dotyczą zarówno tańców narodowych, jak i folkloru regionalnego. Publikowane raz w tygodniu kursy są okazją do kultywowania tradycji przez taniec, zabawę i śpiew oraz tworzenia międzypokoleniowych więzi.

Każdy kurs to teoria i praktyka w jednym. Uczestnicy mają okazję poznać ciekawostki na temat prezentowanego tańca narodowego czy regionuPolski, a także nauczyć się podstawowych kroków prezentowanych tańców, które w takt akompaniamentu, przedstawia instruktor tańca ludowego.

W ramach portalu lubuskiekultura.pl, gdzie publikowane są kursy, uczestnicy mają możliwość prowadzić dyskusję, wymieniać się wrażeniami i rozwiązywać zagadki. To potwierdza, że kultura ludowa ma swoje miejsce w sieci.

Podjęte działania umożliwią wszystkim zainteresowanym – dzieciom, młodzieży, dorosłym i seniorom –  doświadczanie kultury ludowej bez konieczności wychodzenia z domu, dzięki czemu rodzime tradycje i folklor trafią pod każdą strzechę!

grafika przedstawiająca zestaw logotypów

Kursy

Aktualności