Praca w RCAK to możliwość rozwoju i ciągle nowe wyzwania. Jesteśmy zróżnicowanym zespołem, który łączy wspólna pasja – organizacja wydarzeń kulturalnych i budowanie tożsamości w oparciu o tradycję.

Kariera w RCAK wiąże się z licznymi wyjazdami służbowymi i poznawaniem zakątków województwa lubuskiego. Jesteśmy organizatorami i współorganizatorami wydarzeń kulturalnych, które na stałe wpisały się w kalendarz województwa lubuskiego: Noc Nenufarów, Lubuskie Forum Kultury, Zielona Pohulanka czy Ogólnopolskie Konfrontacje Teatralne P’okot.

Przy RCAK aktywnie działa wielopokoleniowy Lubuski Zespół Pieśni i Tańca.

Nasza siedziba znajduje się w jednym z najpiękniejszych budynków Zielonej Góry – dawnej willi Fridricha Suckera, która powstała w 1903 roku, a po generalnym remoncie odzyskała swój dawny blask.

Praca w RCAK to wreszcie stałe spotkania z kulturą i sztuką oraz ich promocją i popularyzacją. Od 1964 roku jesteśmy gospodarzami najstarszego Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Polsce. Każdego lata mamy okazję poznawać kulturę, obyczaje i ludzi z całego świata.

W ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży Pro Arte organizujemy  Lubuskie Spotkania Jasełkowe, Lubuski Festiwal Piosenki, Lubuską Galę Teatralną, Lubuską Galę Taneczną, Lubuski Konkurs Recytatorski i Lubuski Konkurs Plastyczny.

Jeżeli fascynuje cię śpiew, taniec, teatr czy sztuki plastyczne, jesteś osobą o otwartym umyśle, umiesz dobrze zorganizować swój czas pracy, jesteś zdyscyplinowany i potrafisz pracować pod presją czasu, dołącz do naszego Zespołu! Zachęcamy do śledzenia aktualnych ofert pracy na naszej stronie.