Rada Artystyczna Lubuskich Spotkań Jasełkowych 2022

Przedstawiamy Radę Artystyczną Lubuskich Spotkań Jasełkowych 2022 – nowa formuła, które odbędą się już w najbliższy wtorek – 1 lutego w Centrum Kreatywnej Kultury przy Regionalnym Centrum Animacji Kultury.

Ida Ochocka– absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej  w Białymstoku. Aktorka i reżyserka. W latach 1995-2003 aktorka Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze.
Zagrała role w spektaklach reżyserów: W. Szelachowskiego, W. Kobrzyńskiego, Z. Lisowskiego, R. Żarneckiego, A. Klucznika, A. Orzechowskiego, W. Matuszewskiego, B. Głuszczaka.
Obecnie prowadzi własny teatr w którym gra, reżyseruje spektakle teatralne, widowiska plenerowe i estradowe. W swoim dorobku ma również współpracę z Uniwersytetem Zielonogórskim jako wykładowca. Jurorka konkursów recytatorskich i przeglądów teatralnych dla dzieci i dorosłych.

Aleksander Stasiewicz – absolwent PWST we Wrocławiu, zaliczone dwa lata w SWA przy TM w Gdyni. Od 8 lat aktor Lubuskiego Teatru  w Zielonej Górze, w nim 19 premier z czego w większości role pierwszoplanowe. Nagroda Dyrektora w roku 2015 i 2018, Nagroda publiczności Leon 2018. Szerszej widowni znany z roli Aspiranta Zbyszka w Pierwszej Miłości i Darka Wiśniewskiego w serialu Policjantki i Policjanci.

Radosław Walenda – aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, wokalista. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie, od 2014 roku związany z Lubuskim Teatrem w Zielonej Górze. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról teatralnych, telewizyjnych i filmowych. Występował na wielu scenach teatralnych w Polsce, m. in. w Teatrze Miejskim w Lesznie czy Teatrze Powszechnym w Łodzi. Debiutował na scenie Teatru Studio w Warszawie w roli Żewakina w “Ożenku” Iwana Wyrypajewa. W Zielonej Górze znany z ról w przedstawieniach takich jak “Bóg mordu”, “Kamienie w kieszeniach”, “Samobójca”, “Ach, Odessa – Mama”, “Tymoteusz wśród ptaków”, “Ja ciebie też”, czy “Gusła”. Autor podcastu teatralnego “Lubuski Teatr – jak to jest zrobione?”.