Rada Artystyczna pierwszego Finału Wojewódzkiego Lubuskiego Konkursu Fotograficznego

Przedstawiamy Rade Artystyczną Finału Wojewódzkiego Lubuskiego Konkursu Fotograficznego 2021.

 

  • LAURA MAKABRESKU – (właśc. Kamila Kansy), ur. 1987 w Brzesku. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Fotograf. Laureatka Nagrody „Arteonu” za rok 2018. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Sakralnej OKSSa w 2021 roku. Obecnie mieszka i tworzy na wsi polskiej. Swoje praca prezentowała na wystawach m.in. w Wenecji (Biennale), Brazylii, Nowym Yorku, Lille czy Krakowie.

 

  • MAREK LALKO (ur. 1974) – fotograf, absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzi pracownię fotografii w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz indywidualne kursy fotografii. Mieszka i pracuje w Zielonej Górze. W swojej działalności artystyczno-edukacyjnej zajmuję się tradycyjną fotografią analogową oraz cyfrową. Prowadzę pracownię fotografii w Instytucie Sztuk Wizualnych UZ w Zielonej Górze oraz galerię fotografii „Na dole” i Uniwersytecką Galerię Rektorat. Od 2011 współpracuję z Fundacją Salony gdzie prowadzę otwartą pracownię fotograficzną.

 

  • JAKUB BANDKOWSKI – Swoją osobą łączy dwa, z pozoru odległe, oblicza fotografii –  artystyczne i użytkowe. Prawie od samego początku twórczości, czyli od 2005 roku, koncentruje się wokół monochromatycznego reportażu.  Fotografiami potrafi odkryć niezwykłość codziennych sytuacji, np. w cyklu ‘ludzie na ławkach’. Jest autorem dwóch wystaw indywidualnych ‘Zanikający pejzaż wiejski’ i ‘Był kolejarz’. Obie w całości powstały przy pomocy technik tradycyjnych w ciemni. Wielokrotnie nagradzany  i wyróżniany, najczęściej za reportaż.  Jego prace były zakwalifikowane do kilkunastu wystaw zbiorowych w Polsce i za granicą.  Kieruje zespołem fotografów i grafików kreujących prezentację wizualną kilkunastu brandów obecnych w Europie Zachodniej i Środkowej. Przez kilka lat kierował produkcją telewizyjną w TVP, obecnie sam nagrywa i montuje materiały komercyjne i reportażowe.  Od kilku lat mieszka w Zielonej Górze.  Uczestnik warsztatów i plenerów fotograficznych,  autor zdjęć do wielu publikacji.

 

Finał odbędzie się 17.12.2021 roku w Regionalnym Centrum Animacji Kultury w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2021 objętego patronatem honorowym Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty Ewy Rawy.