OTO ONI! Rada finałowa Gali Tańca 2021 PRO ARTE!

Poznajcie Radę Artystyczną Finału Wojewódzkiego Lubuskiej Gali Tanecznej 2021 PRO ARTE. Tegoroczne prezentacje taneczne będą oceniać znani i lubiani tancerze- choreografowie:

Agnieszka Błaszkowska: ukończyła Uniwersytet Zielonogórski z tytułem magistra na kierunku pedagogika kulturalno-oświatowa. Specjalizuje się w technice tańca współczesnego ,jazzowego i jazz underground. Od 1995 r prowadzi Studio Tańca i Ruchu Akcent, a w nim zespół  taneczny Kontra -Mini. Twórca choreografii  do widowisk muzycznych w filharmonii gorzowskiej  takich jak :”Królewna Śnieżka” , “Alicja w krainie czarów “, “Pinokio”. Współpracuje również z teatrem gorzowskim jako choreograf przy spektaklach z Arturem Barcisiem “Amorozo”. Brała udział przy spektaklach teatralnych jako choreograf i tancerz “Leonard “, Krwawe gody”, “Garść myśli powyrzucanych”, “Brat naszego Boga”. Wielokrotnie nagradzana za choreografie na festiwalach ogólnopolskich. Nagrodzona Medalem Lubuskiego Animatora Kultury i Honorowym Tytułem Gorzowskiej Elity Młodych.

Artur Kuriata: finalista programu You Can Dance. Tańcem, czyli ruchem ciała czy do muzyki czy po prostu dźwięków zajmuję się od 17 lat. W tym czasie zdobywał wiedzę o tańcu towarzyskim, hip hop dance, house oraz uczył się mnóstwa choreografii od nauczycieli z Polski jak i całego świata. Aktualnie mądrość taneczną czerpie od Ewy Bielak aka Ewa Co jest? oraz Anny Wilczkowskiej aka Ryfa. Wciąż jest uczestnikiem warsztatów tanecznych by poszerzać horyzonty te ruchowe jaki i mentalne, ponieważ osobiście uważa je za nierozłączne elementy ścieżki tancerza/artysty. Na chwilę obecną jego głównym założeniem jest podróżowanie po miastach Polski i Europy w celu wymiany ruchowo kulturowej z innymi tancerzami jak i osobami z tańcem mniej związanymi w celu poszerzania horyzontów zarówno w tańcu jak i w życiu.

Łukasz Misztela: jest przede wszystkim pasjonatem cyrku nowoczesnego. Od 9 roku życia związał się z Akrobatyką Sportową, a do jego największych osiągnięć można zaliczyć Wicemistrzostwo Europy w Akrobatyce Sportowej, wielokrotne Mistrzostwo Polski w akrobatyce sportowej oraz dojście do finału popularnego programu „Mam Talent”. Jego partnerką jest Anna Misztela. Ania i Łukasz to światowej sławy artyści cyrkowi, którzy prezentują swoje akty na galach, wydarzeniach międzynarodowych i głównych cyrkach na całym świecie. Ich występy są połączeniem akrobatyki, tańca i sztuki teatralnej. Przenoszą publiczność do magicznego, artystycznego świata, w którym sacrum przeplata się z profanum, miłość z nienawiścią, pożądanie z pruderią, a rzeczywistość z fikcją.

Filip Czeszyk: Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Współorganizator Tancbuda Challenge największego turnieju Street Dance w Polsce, organizator Spoko Kemp Warsztatów street dance dla młodzieży i dorosłych. Jeden z najbardziej  utytułowanych polskich choreografów hip hop, jego prace klasyfikowane były w ścisłej czołówce największych hiphopowych eventów w Europie. Popularność w kraju przyniósł mu udział w pierwszych 4 edycjach polskiej edycji programu You Can Dance – po prostu tańcz (w plebiscycie internautów został wybrany najlepszym choreografem programu!!!) Uznanie w branży tanecznej zdobył głównie dzięki pracy z najbardziej utytułowaną grupą hip hopową w Polsce – Spoko, z która uczestniczył w mistrzostwach świata hip hop international w Las Vegas. Współpracuje z najlepszymi na świecie choreografami i tancerzami street dance. W 2015 z sukcesem przeprowadził  Projekt „Tancbuda Centrum Działań Kreatywnych” w ramach Budżetu partycypacyjnego w Zielonej Górze.

Finał odbędzie się 15.12.2021 roku w Zielonej Górze w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2021 objętego patronatem honorowym Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty Ewy Rawy.