Jak się bawić na ludowo?

Za nami I etap przesłuchań II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze po raz kolejny wystąpiło w roli Partnera Regionalny Organizatora konkursu, którym jest Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego.

Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej uzdolnionych wokalistów. Nasza Rada artystyczna pod uwagę bierze takie elementy jak głos, umiejętności techniczne, muzykalność, walory artystyczne czy osobowość sceniczną. Oprócz tego istotna jest dojrzałość uczestników i kultywowanie tradycji pieśni ludowej.

To był wyjątkowy dzień dla uczestników konkursu, jak i całej ekipy RCAK. Nawet Rada Artystyczna dała ponieść się śpiewom i muzyce ludowej. Jesteście ciekawi kto wygrał i zaprezentuje swoje umiejętności podczas II etapu konkursu w Pałacu w Karolinie na Mazowszu?
I kategoria wiekowa: Alina Winkowska
II kategoria wiekowa:  Oliwia Klisowska
IV kategoria wiekowa: Liliana Iżyk – Pabisiak

Oprócz tego na podium znaleźli się:
I kategoria wiekowa:

II miejsce: Pola Płowiak

III miejsce: Leon Szczygieł

Wyróżnienie: Alicja Marszałek

 

II kategoria wiekowa:

II miejsce: Maksymilian Niedźwiecki

III miejsce: Emilia Plas i Jakub Cisakowski

 

III kategoria wiekowa:

Wyróżnienie Wojciech Wlaźlak

 

IV kategoria wiekowa:

II miejsce: Anna Harazińska

III miejsce: Aneta Wolska

Gratulujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w naszym konkursie. Doceniamy przede wszystkim waszą odwagę i zaangażowanie. Dziękujemy naszej publiczności oraz Jury na poświęcony czas.

Do zobaczenia za 2 lata!