Wyniki Finału Wojewódzkiego Lubuskiego Festiwalu Piosenki 2021

Finał Wojewódzki Lubuskiego Festiwalu Piosenki 2021 – WYNIKI

W dniach 10-11 czerwca 2021 odbył się Finał Wojewódzki Lubuskiego Festiwalu Piosenki w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2021. Finał Wojewódzki odbył się w formule tradycyjnej z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Rada Artystyczna obradowała w składzie:
– Michalina „Misia” Furtak
– Bartosz „Niedźwiedź” Matuszewski
– Artur Caturian

 

10 czerwca 2021 – III, IV i V kategoria wiekowa, Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze
Po wysłuchaniu 44 Uczestników, Rada postanowiła przyznać tytuł Laureatów Finału Wojewódzkiego Lubuskiego Festiwalu Piosenki:
▪ w III kategorii wiekowej:
– Maja Majchrzak – Złoty Mikrofon, 350zł – Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej
– Kaja Kuperszmit – Srebrny Mikrofon, 250zł – zgłoszona przez osobę prywatną
– Michał Szarafan – Brązowy Mikrofon, 150zł – Szkoła Podstawowa im. Włodzimierza Korsaka w Jeninie
▪ w IV kategorii wiekowej:
– Agata Śpiewak – Złoty Mikrofon, 350zł – Centrum Kultury w Trzcielu
– Julia Żenowska – Srebrny Mikrofon, 250zł – Technikum Leśne w Starościnie
– Jakub Cisakowski – Brązowy Mikrofon, 150zł – Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Miasteczku
▪ w V kategorii wiekowej:
– Alicja Szachta – Srebrny Mikrofon, 250zł – Słubicki Miejski Ośrodek Kultury
– Julia Widła – Brązowy Mikrofon, 150zł – zgłoszona przez osobę prywatną

 

oraz wyróżnić:
▪ w III kategorii wiekowej:
– Nikola Grzegrzółka – Klub 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu
– Lena Wasij – zgłoszona przez osobę prywatną
– Mikołaj Kosiński – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów Westerplatte we Wschowie
– Liwia Stołecka – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim
– Maja Trepczyńska – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim
– Eliza Górska – Społeczne Ognisko Artystyczne w Żarach
– Anna Drohomirecka – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Konstytucji 3 Maja w Kostrzynie nad Odrą
– Maria Iwaszkiewicz – Słubicki Miejski Ośrodek Kultury
– Kiara Harasimiuk – Szkoła Muzyczna Yamaha w Zielonej Górze
– Oliwia Włodarska – zgłoszona przez osobę prywatną
– Jasmina Schindler – Gminna Biblioteka Publiczna w Bledzewie
▪ w IV kategorii wiekowej:
– Natalia Szostak – Klub 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu
– Magdalena Bargielska – Szprotawski Dom Kultury
– Daria Kujbida – Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Miasteczku
– Katarzyna Plucińska – Prywatna Szkoła Muzyczna Huberta Zbiorczyka w Gorzowie Wielkopolskim
– Milena Wójtowicz – I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Żarach
– Wiktoria Rozalik – II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wielkopolskim
– Natalia Przekoracka – Słubicki Miejski Ośrodek Kultury
– Katarzyna Skarżyńska – Klub Wojskowy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu
▪ w V kategorii wiekowej:
– Patrycja Dopierała – Prywatna Szkoła Muzyczna Huberta Zbiorczyka w Gorzowie Wielkopolskim
– Aleksandra Bronowicka – Centrum Kultury w Trzcielu

 

11 czerwca 2021 – I i II kategoria wiekowa, Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej
Po wysłuchaniu 38 Uczestników, Rada postanowiła przyznać tytuł Laureatów Finału Wojewódzkiego Lubuskiego Festiwalu Piosenki:
▪  w I kategorii wiekowej:
– Wojciech Lebioda – Złoty Mikrofon, 350zł – Szkoła Podstawowa w Czerwieńsku
– Laura Szajnicka – Srebrny Mikrofon, 250zł – Studium Muzyczne Tonika w Zielonej Górze
– Joanna Kot – Brązowy Mikrofon, 150zł – Zespół Edukacyjny nr 7 w Zielonej Górze
▪ w II kategorii wiekowej:
– Dawid Gawinkowski – Złoty Mikrofon, 350zł – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Trzebielu
– Michelle Bednarowska – Srebrny Mikrofon, 250zł – Gminny Ośrodek Kultury „Jutrzenka” w Zwierzynie
– Dominik Targowski – Brązowy Mikrofon, 150zł – Szkoła Podstawowa w Wiechlicach
– Zofia Jankowska – Brązowy Mikrofon, 150zł – Słubicki Miejski Ośrodek Kultury

 

oraz wyróżnić:
▪ w I kategorii wiekowej:
– Amelia Abrasowicz – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Konstytucji 3 Maja w Kostrzynie nad Odrą
– Marieta Matychowiak – Prywatna Szkoła Muzyczna Huberta Zbiorczyka w Gorzowie Wielkopolskim
– Amelia Maleszczuk – Skwierzyński Ośrodek Kultury
– Aleksandra Hawrot – Gminny Ośrodek Kultury „Jutrzenka” w Zwierzynie
– Kornelia Szewczyk – Gminny Ośrodek Kultury w Babimoście
– Julia Król – Szkoła Podstawowa w Lesznie Górnym
▪ w II kategorii wiekowej:
– Hanna Sułkowska – Lubski Dom Kultury
– Łucja Kosińska – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów Westerplatte we Wschowie
– Sofia Jelonkiewicz – zgłoszona przez osobę prywatną
– Julia Zaćmińska – Państwowa Szkoła Muzyczna I-go stopnia w Międzyrzeczu
– Urszula Malinowska – Państwowa Szkoła Muzyczna I-go stopnia w Międzyrzeczu
– Hanna Dzieniewicz – Prywatna Szkoła Muzyczna Huberta Zbiorczyka w Gorzowie Wielkopolskim
10-11 czerwca 2021r., Regionalne Centrum Animacji Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej
Po wysłuchaniu 5 zespołów, Rada postanowiła przyznać tytuł Laureatów Finału Wojewódzkiego Lubuskiego Festiwalu Piosenki:
– Zespół wokalny „Rytmos” z IV kategorii wiekowej – Złoty Mikrofon, 350zł – Słubicki Miejski Ośrodek Kultury
– Zespół wokalny „Jedenastka” z IV kategorii wiekowej – Srebrny Mikrofon, 250zł – Klub 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu
– Zespół wokalny „Mały Rytmos” z II kategorii wiekowej – Brązowy Mikrofon, 150zł – Słubicki Miejski Ośrodek Kultury
oraz wyróżnić:
– Zespół wokalny „Fantazja” z III kategorii wiekowej – Szprotawski Dom Kultury
– Zespół wokalny „Gama” z I kategorii wiekowej – Szprotawski Dom Kultury

 

Rada Artystyczna postanowiła przyznać Nagrodę Grand Prix w Finale Wojewódzkim Lubuskiego Festiwalu Piosenki – nagroda finansowa 500zł oraz 8-godzinna sesja w studio nagrań:

– Agata Śpiewak z IV kategorii wiekowej – Centrum Kultury w Trzcielu

 

Laureat Nagrody Publiczności wyłoniony w drodze głosowania sms – nagroda finansowa 400zł:

– Dawid Gawinkowski z II kategorii wiekowej – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego

 

Laureaci Nagrody Specjalnej Regionalnego Centrum Animacji Kultury – nagranie 2 utworów oraz profesjonalnych teledysków w studio nagrań:

– Zespół wokalny „Jedenastka” z IV kategorii wiekowej – Klub 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu

– Zespół wokalny „Rytmos” z IV kategorii wiekowej – Słubicki Miejski Ośrodek Kultury

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim Finalistom! Bardzo się cieszymy, że mamy wielu zdolnych wokalistów w województwie i już nie możemy doczekać się waszych kolejnych sukcesów.