Lubuskie Spotkanie Jasełkowe – online LIVE

Zapraszamy na dobrą zabawę w klimacie jasełkowym!

Serdecznie zachęcamy dzieci z przedszkoli i szkół oraz opiekunów, nauczycieli, instruktorów teatralnych, animatorów i nie tylko – do obejrzenia Tutorialu Jasełkowego w ramach Lubuskich Spotkań Jasełkowych PRO ARTE 2021!

Tutorial emitowany będzie na żywo, wprost z naszego studia, 11 lutego 2021 roku od godziny 10.45 do 11.30 na fanpage’u RCAK (https://www.facebook.com/events/149925196854528/)

Z programu dowiecie się jak powstaje spektakl teatralny na przykładzie jasełek, przygotowywanych przez Panią Idę Ochocką i jej teatr. Lubuski Zespół Pieśni i Tańca opowie o symbolice związanej z jasełkami na przykładzie szopki bożonarodzeniowej użyczonej ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze-Ochli, autorstwa Jerzego Kupczyka.

Czekamy na Was z 3 częściowym tutorialem, który przybliży Wam zwyczaje jasełkowe, pokaże jak samodzielnie wykonać anielskie skrzydła, a także pozwoli zajrzeć zakulisy tworzenia spektaklu jasełkowego.

W trakcie transmisji dzieci będą mogły wykonać skrzydła w ślad za naszym specjalistą. Przygotujcie wcześniej materiały, potrzebne Wam będą:

– 2 najprostsze druciane wieszaki (takie na przykład z pralni) lub tektura z dużego kartonu,
– dobry klej – na przykład klej „na gorąco” lub wikol,
– stare niepotrzebne firanki – (przeszukajcie szafębabci, ale upewnijcie się, że już ich nie potrzebuje! 😉 lub białe papierowe serwetki,
– niepotrzebne rajstopy,
– metr mocnej gumki lub tasiemki,
– szeroka taśma klejąca/izolacyjna,
– nożyczki,
– marker/mazak.

Spotkanie z naszymi specjalistami to doskonały pomysł na połączenie rozrywki z odrobiną edukacji. Postaramy się abyście zaprezentowaną wiedzę mogli wykorzystać nie tylko przy okazji kolejnych jasełek.

W transmisji udział może brać wiele grup i klas jednocześnie, a uczestnictwo w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatne.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 11 lutego o godzinie 10.45 na fanpage RCAK.Gwarantujemy, że czas, który spędzicie z nami będzie owocny i inspirujący!

Zapraszamy!