Rada Artystyczna Lubuskiego Konkursu Plastycznego 2020

Przedstawiamy Jurorów, którzy wyłonią zwycięzców podczas finału wojewódzkiego Lubuskiego Konkursu Plastycznego – nowa formuła on-line Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE. Uczestnicy konkursu chwycą za pędzle już 16 grudnia o 9.00!

 

Cezary Bednarczyk (ur. 1988) – absolwent malarstwa na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego (pracownia prof. Stanisława R. Kortyki). Zajmuje się głównie malarstwem, a tematyka jego prac to w szczególności portret i pejzaż. Choć jego największą miłością jest malarstwo olejne, to co jakiś czas lubi wracać do akwareli. Od 2016 asystent w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego (2016-2020 – Pracownia Rysunku i Intermediów prowadzona przez dr Radosława Czarkowskiego, od października 2020 – Pracownia Malarstwa prowadzona przez dr Jarosława Łukasika).

Karolina Spiak (ur. 1983) – absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego (dyplom magisterski z malarstwa w pracowni prof. Pauliny Komorowskiej-Birger, 2007) i Wydziału Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu (dyplom magisterski w pracowni prof. Małgorzaty Dajewskiej, 2009). Koordynatorka projektów i producentka wystaw w galerii BWA w Zielonej Górze, gdzie jest zatrudniona od 2009 r., początkowo jako specjalistka do spraw edukacji a od 2013 kierowniczka działu realizacji. Współtworzy z prof. Pauliną Komorowską-Birger Pracownię Szkła w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Uczestniczka wystaw w kraju i zagranicą.

Michał Jankowski (ur. 1977) –  absolwent Instytutu Sztuk Wizualnych Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Leszka Knaflewskiego w 2005 r. – w swoim malarstwie świadomie odnoszącym się i redefiniującym tradycje awangardy i surrealizmu, przedstawia w ironiczny sposób najbardziej skrywane i okrutne ludzkie popędy. Jego malarstwo jest alegorią schyłku rzeczywistości i jednocześnie otwartym pytaniem o jej perspektywy. Wystawiał w Polsce i za granicą (m.in. w Warszawie, Bielsku-Białej, Zielonej Górze, Gdańsku, Berlinie, Londynie).