Poznajcie Radę Artystyczną P’OKOTU 2020

Poznajcie Radę Artystyczną P’OKOTU 2020

Ogólnopolskie Konfrontacje Teatralne tuż tuż. Poznajcie osoby, które zasiądą w Radzie Artystycznej i będą bacznie przypatrywać się występom śmiałków, którzy w piątek pokażą się na scenie P’OKOTU. Mile widziana nie tylko przychylność, ale również konstruktywna krytyka.

 

Marek Zadłużny – choreograf, pedagog, teoretyk tańca o stopniu naukowym doktora. Dyplomowany artysta tancerz (uzyskał dyplom przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich i honorowany przez MKiDN). Krytyk współpracujący z Kwartalnikiem TANIEC oraz Dziennikiem Teatralnym. Absolwent animacji kultury i sportu na Uniwersytecie Zielonogórskim. Stypendysta w Oslo University College. Certyfikowany instruktor i trener personalny Pilates CORE™.

Animator i badacz kultury tanecznej. Autor monografii „Taniec – świat doświadczeń choreografów” oraz publikacji naukowych z zakresu szeroko pojmowanej pedagogiki tańca. Adiunkt i wykładowca w zakresie współczesnych form tańca oraz arteterapii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Reżyser ruchu scenicznego. Założyciel, opiekun artystyczny i choreograf Physical ArtHouse w Zielonej Górze. Twórca kilkudziesięciu choreografii, działań oraz akcji z pogranicza teatru tańca i sztuk performatywnych.

Zaangażowany w rozwój tanecznego amatorskiego ruchu artystycznego, z którego się wywodzi. Współpracuje z wieloma zespołami jako choreograf. Pedagog tańca współczesnego, na międzynarodowych warsztatach organizowanych w Berlinie, Luksemburgu, Talinie, Viksjefors (Szwecja) i Cottbus (Niemcy). Uczestnik ogólnopolskich i międzynarodowych warsztatów tanecznych. Współtwórca wraz z Anną Piotrowską zielonogórskiej inicjatywy festiwalowej SPACE w latach 2010-2014. Obecnie dyrektor Festiwalu SFERA RUCHU Zielona Góra będącego częścią sieci festiwali teatrów tańca. Prezes stowarzyszenia „Ośrodek Praktyk Choreograficznych” (www.opch.pl).

Diana Kozłowska – aktorka dyplomowana Akademii Sztuk Teatralnych Wydziału Aktorskiego we Wrocławiu. Grała w spektaklach Wrocławskiego Teatru Współczesnego, Instytutu Grotowskiego we Wrocławiu oraz Wrocławskiego Teatru Tańca. Jej spektaklem dyplomowym są “Inni ludzie” w reżyserii Macieja Stuhra. Na stałe związana z serialem telewizyjnym “Pierwsza Miłość”. Zagrała w filmie fabularnym “Selekcja: Odwrócony” dla TV4 oraz w epizodach w serialach takich jak na przykład “Na dobre i na złe” oraz “Świat według Kiepskich”.

Jan Kardasiński – urodził się i wychował w Zakopanem. Nazwisko panieńskie mamy to Karpiel. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie filii we Wrocławiu (obecnie AST) z 2018 roku. W teatrze współpracował z reżyserami takimi jak: Wojciech Kościelniak, Agata Duda-Gracz, Angelika Pytel. Brał udział w serialach (Pierwsza Miłość, Na Wspólnej, Archiwista, Radio Kamera Akcja) i kilku krótkometrażowych filmach fabularnych.

W aktorstwie szuka przede wszystkim inspirujących spotkań z ciekawymi ludźmi, na drugi plan, (lub trzeci) stawia sobie wielkość przedsięwzięcia. Uważa, że najważniejsze są spotkania. Uwielbia też syntezować ten zawód z podróżami, traktując je jako inspiracje.