Kultura ludowa w sieci – zapraszamy na Ziemię Lubuską

W ramach cyklu kursów e-learningowych „Kultura ludowa w sieci” zaprosiliśmy Państwa do wirtualnej podróży po zakątkach Polski. Odwiedziliśmy 10 regionów, zaprezentowaliśmy 30 strojów i poprowadziliśmy instruktaż 33 tańców, w tym 5 narodowych. Zwieńczeniem całego cyklu będzie prezentacja folkloru naszej rodzimej Ziemi Lubuskiej – Regionu Kozła.

Przed nami krótka historia Ziemi Lubuskiej, prezentacja strojów i tańców regionalnych: klaskanego, kozy i polki węgierki. Nie zabraknie również spotkania z budowniczym instrumentów ludowych, który zaprezentuje unikatowy instrument – kozła lubuskiego.

Folklor Ziemi Lubuskiej ma wiele do zaoferowania, o czym przekonamy Państwa 13.10.2020 o godz. 12.00 na portalu https://lubuskiekultura.pl/wydarzenia/kultura-ludowa-w-sieci-region-lubuski/

Mimo że to ostatni kurs, nadal można wziąć udział w całym cyklu! Pełna lista kursów znajduje się na stronie https://lubuskiekultura.pl/kultura-ludowa-w-sieci-poznajcie-harmonogram-kursow/

Zapraszamy do udziału, wysyłania słów-kluczy i zdobywania certyfikatów. Przypominamy, że dla tych, którzy uczestniczyli we wszystkich kursach przewidziano dodatkowy certyfikat potwierdzający udział w całym cyklu!

Kursy e-learningowe będą archiwizowane na stronie www.rcak.pl w zakładce http://rcak.pl/kultura-ludowa-w-sieci/