Ziemia i Pieśń

W najbliższy weekend  (29-30 sierpnia) przy Szprotawskim Domu Kultury będzie kolorowo i śpiewnie, a to za sprawą 28 Festiwalu Grup Śpiewaczych “Ziemia i Pieśń”. Wystąpi  w niej 28 zespołów z 8 województw.  Przeglądom śpiewaczym towarzyszyć będzie wiele atrakcji, nie będzie zaś tradycyjnego korowodu ulicami miasta.

28 Festiwal podzielony jest na trzy strefy:  I koncertową (park SzDK), II wystawców i rękodzielników (plac przed budynkiem SzDK) oraz III animacyjną („Park Dinozaurów” obok SzDK). Strefa dla publiczności jest wydzielona i ma ograniczoną ilość miejsc, nie posiada miejsc siedzących, dlatego zachęcamy naszych gości do przyniesienia kocyków, leżaczków, krzesełek, itp.

Festiwal „Ziemia i Pieśń” to przede wszystkim kultywowanie tradycji poprzez śpiew, muzykę i piękne stroje.  Pierwszy koncert  przeglądowy  rozpocznie się w sobotę  o godzinie 10.00, wystąpią zespoły z woj. lubuskiego i dolnośląskiego.  Drugi planujemy  o godzinie 15.30, wystąpią pozostałe zespoły. W tym samym czasie najmłodszych zapraszamy do strefy animacyjnej, gdzie czekać na nich będą animatorzy SzDK, warsztaty plecionkarskie z pracownią „ARTEX” oraz Wioska Słowian z warsztatami czerpania papieru, robienia masła i innymi atrakcjami.

Wystawa  “Ziemia i Pieśń – jak to się zaczęło?”- przegląd wszystkich lat, zainstalowana  zostanie w przestrzeni miasta – w okolicach SzDK.

Na terenie całego Festiwalu obowiązują zasady bezpieczeństwa związane z COVID – 19.  W strefie koncertowej, obowiązuje zasłanianie ust i nosa, zachowanie dystansu społecznego.

Organizatorem Festiwalu jest Szprotawski Dom Kultury przy współpracy m.in.  Regionalnego Centrum Animacji Kultury.