Kultura ludowa w sieci – wyrusz z nami na Lubelszczyznę

Regionalne Centrum Animacji Kultury zachęca do wirtualnej wyprawy na Lubelszczyznę w ramach cyklu kursów e-learningowych „Kultura ludowa w sieci”. To doskonała okazja by wyruszyć z nami w jeszcze jedną wakacyjną podróż w folkowym stylu!

Przed nami krótka lekcja historii Regionu Lubelskiego, prezentacja krzczonowskich strojów ludowych i nauka podstawowych kroków charakterystycznych tańców: polki lubelskiej, macha i cygana. Nie zabraknie wesołych podskoków i rytmicznej muzyki.

25 sierpnia 2020 o godz. 12.00 na portalu https://lubuskiekultura.pl/wydarzenia/kultura-ludowa-w-sieci-region-lubelski za pośrednictwem platformy YouTube udostępnimy kurs, w którym przedstawimy barwny folklor Regionu Lubelskiego – zapraszamy!

Przypominamy, że w piątek – 21 sierpnia 2020 na portalu lubuskiekultura.pl i na profilu RCAK na Facebooku ukaże się zajawka, w której uchylimy rąbka tajemnicy i pokażemy kulisy powstawania kursu.

Pełny harmonogram cyklu kursów znajdziecie na portalu lubuskiekultura.pl . Pamiętajcie, że możecie do Nas dołączyć w każdym momencie i zdobyć cenne certyfikaty.

Kursy e-learningowe będą archiwizowane na stronie www.rcak.pl w zakładce http://rcak.pl/kultura-ludowa-w-sieci/