Kultura ludowa w sieci – Region Opoczyński na wyciągnięcie ręki

Regionalne Centrum Animacji Kultury zaprasza na ósmy kurs e-learningowy z cyklu „Kultura ludowa w sieci”. Przed nami krótka lekcja historii Regionu Opoczyńskiego, prezentacja strojów ludowych, nauka podstawowych kroków tańców charakterystycznych dla tego skrawka Polski. Widzowie mogą liczyć na niespodziankę w postaci przyśpiewki w wykonaniu grupy śpiewaczej LZPiT.

Tradycyjnie we wtorek, 18 sierpnia 2020 o godz. 12.00 na portalu https://lubuskiekultura.pl/wydarzenia/kultura-ludowa-w-sieci-region-opoczynski pośrednictwem platformy YouTube udostępnimy kurs, w którym przedstawimy barwny folklor Regionu Opoczyńskiego.

 

Zachęcamy do udziału i próbowania swoich sił w tańcach ludowych m.in. polce tramblance. Wszystkim tym, którzy niecierpliwie oczekują na opoczyński kurs przypominamy, że w piątek – 14 sierpnia 2020 na portalu lubuskiekultura.pl i na profilu RCAK na Facebooku ukaże się zajawka, w której uchylimy rąbka tajemnicy.

 

Pełny harmonogram cyklu kursów znajdziecie na portalu lubuskiekultura.pl. Pamiętajcie, że możecie do Nas dołączyć w każdym momencie i zdobyć cenne certyfikaty.

 

Kursy e-learningowe będą archiwizowane na stronie www.rcak.pl w zakładce http://rcak.pl/kultura-ludowa-w-sieci