#KulturalnieWdomu

#KulturalnieWdomu

Zachęcamy wszystkich do #zostanwdomu i korzystania z kultury online – bo w domu też może być kulturalnie!

Przesyłamy Wam kilka pomysłów jak spędzić ten czas w domu i być w nim blisko kultury:

– Dla ludzi oświaty i kultury zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu regrantingowego organizowanego w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 – województwo lubuskie. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się tutaj: http://rcak.pl/bardzo-mloda-kultura/regranting/ Wierzymy, że wymyślicie coś kreatywnego pozostając w domach.

– Dużo ciekawych filmików Programu “Look na kulturę” możecie obejrzeć na naszej stronie: http://rcak.pl/look-na-kulture/ lub tutaj: https://www.youtube.com/channel/UCGhOm3P7fxQ0-ps_GLHz0Ng/featured

Znajdziecie tam miejsca, wydarzenia i twórców, którzy prężnie działają w naszym regionie. Zachęcamy serdecznie!

– Dla tych, którzy spragnieni są lata zachęcamy do przypomnienia sobie poprzednich edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Oblicza Tradycji: http://facesoftradition.pl/ Wierzymy, że w tym roku będzie równie gorąco!

– Dla wszystkich młodych (i nie tylko) recytatorów, aktorów, piosenkarzy, tancerzy i malarzy proponujemy obejrzeć filmiki wspominające ubiegłoroczne finały PRO ARTE, które możecie znaleźć na lubuskiekultura FLESZ. Tutaj skrót z ubiegłorocznego Finału Wojewódzkiego Lubuskiego Festiwalu Piosenki: http://rcak.pl/2019/06/13/lubuskiekultura-flesz-pro-arte-final-wojewodzki-lubuskiego-festiwalu-piosenki/ A my z niecierpliwością czekamy na ubiegłoroczne finały!

– Jeśli pasjonuje Was sztuka, proponujemy różnego rodzaju quizy, które można pobrać na telefon. Ciekawą propozycją może być gra Quiz Sztuki po Polsku. Dla najlepszych czeka Certyfikat: Człowiek Renesansu. Czy jesteście gotowi podjąć wyzwanie?

Mamy nadzieję, że podrzuciliśmy Wam kilka pomysłów, które umilą Wam najbliższe dni i dzięki temu nie oddalą od kultury. Trzymajcie się zdrowo!