Gramy, bo lubimy!

Dla smakoszy – szybki kurs robienia masła i całe piętro stoisk gastronomicznych, dla zagorzałych wielbicieli sportu – stoły do tenisa i strzelnica laserowa, dla miłośników folkloru – występy Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca. 12 stycznia zapowiada się naprawdę wyjątkowo!

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra pod hasłem „Wiatr w żagle”. W Zielonej Górze dmuchać będzie jednak tylko w przenośni. Przed chłodnym zimowym wiatrem będziemy bowiem mogli schronić się w hali sportowej WOSiR w zielonogórskim Drzonkowie. Właśnie tutaj, w niedzielę 12 stycznia od 11.00 do 16.00 będzie miała miejsce największa impreza Orkiestry pod dachem. Z ramienia WOŚP organizuje ją Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji i Regionalne Centrum Animacji Kultury.

Dla zdrowia i życia dzieci

Od lat ambicją WOŚP jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W tym roku będziemy zbierać środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego typu operacji. Pieniądze Orkiestry wesprą takie dziedziny medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Nudy nie będzie

To już 28. odsłona Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trzeba jej oddać, że działa z rozpędem śniegowej kuli, a dobra zabawa jest wpisana w coroczne obchody Finału. Miejsce zobowiązuje, zatem podczas tegorocznego Finału nie zabraknie atrakcji związanych ze sportem i rekreacją. Zobaczymy m. in. pokazy sportowe (szermierka, tenis stołowy, karate, piłka nożna) czy popisy taneczne (Lubuski Zespół Pieśni i Tańca, Spoko Family, Gracja). Będzie można również wykazać się aktywnością i wziąć udział w treningu tańca czy fitness. O profilaktykę zadba Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego, a o muzykę zespoły Aquarius i Paradox. Nieodłączną częścią programu, jak co roku, będą licytacje atrakcyjnych gadżetów!

Liczymy na Waszą obecność i otwarte serca! Do zobaczenia 12 stycznia 2020 w hali sportowej WOSiR w Drzonkowie!