BMK – spotkanie partnerskie i wizyta studyjna

Warsztaty, wykłady, panele dyskusyjne i zwiedzanie miejscowych zabytków – pod tymi hasłami upłynęło spotkanie w Strzelcach Krajeńskich. To kolejna odsłona programu Bardzo Młoda Kultura, który skupił wokół siebie dyrektorów placówek kulturalnych i oświatowych, instruktorów, animatorów i edukatorów. Koordynatorem projektu w województwie lubuskim jest RCAK.

 

To były intensywne dwa dni. Tym razem gospodarzem spotkania sieciującego był Strzelecki Dom Kultury. W ramach warsztatów Bardzo Młoda Kultura 2019-21 uczestnicy wzięli udział w wykładzie „Pozyskiwanie środków na realizację przedsięwzięć kulturalnych” oraz doskonalili metody komunikacji podczas warsztatów dotyczących „Prowadzenia Funpage oraz promocji na lubuskiekultura.pl”. Dzięki narzędziom, jakie zdobyli wiedzą gdzie i jak pozyskiwać unijne środki, żeby wcielać w życie swoje twórcze pomysły. Spotkanie było również okazją do zacieśnienia więzów i podzielenia się doświadczeniami.

Daj się oczarować Strzelcom

Nie bez powodu hasłem mającym zwabić turystów do Strzelec Krajeńskich jest „Daj się oczarować”. Miasto ma udokumentowane w swojej historii procesy czarownic posądzanych o rzucanie czaru. Uczestnicy spotkania sieciującego BMK mieli szansę bliżej poznać dzieje i zabytki miasta. Murom obronnym, Bramie Młyńskiej i Baszcie Czarownic nie można odmówić uroku. Równie urzekający okazał się pałac w Mierzęcinie z folwarkiem, stadniną koni, winnicami i okazałym parkiem.

Dziękujemy za moc wrażeń i spotkanie, dzięki któremu ludzie kultury mogli się lepiej poznać, co w przyszłości może zaowocować wspólnymi projektami i działaniami.