Spotkanie sieciujące BMK w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury

Za nami intensywne dwa dni wypełnione warsztatami i wykładami. W Międzyrzeckim Ośrodku Kultury w ramach spotkania sieciującego programu Bardzo Młoda Kultura w poniedziałek i wtorek (23 i 24 września 2019) spotkaliśmy się z animatorami kultury, edukatorami i kadrą ośrodków i placówek z województwa lubuskiego.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję podnieść swoje kompetencje w dziedzinie kreacji wizerunku i wystąpień publicznych oraz porozmawiać o sieciowaniu, które jest drogą do integracji środowiska kultury i oświaty. Przedstawiciele lubuskich ośrodków kultury dowiedzieli się również jak stretching w pracy może podnieść ich efektywność i korzystnie wpłynąć na kondycję i wydajność. Z wykładem i warsztatami “Sieciowanie – droga do integracji środowiska kultury i oświaty w regionie lubuskim” wystąpiła Dyrekcja RCAK – Izabela Kumor Pilarczyk i dr Honorata Musiał. Gościnnie z wykładem „Dziedzictwo kulturowe w kontekście zespołów pałacowo-parkowych” wystąpiła dr Barbara Bielinis-Kopeć, Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Jesteśmy otwarci na pomysły animatorów i liczymy, że sieć kontaktów pomiędzy reprezentantami lubuskich ośrodków kultury będzie się rozwijać i przerodzi się w stałą współpracę.