“Mali Gorzowiacy” podbijają świat!

Już 5 września, na zaproszenie Ministerstwa Kultury i Turystyki Chińskiej Republiki Ludowej oraz władz regionu Shaanxi, grupa 12 młodych artystów będzie reprezentowała Polskę na wielkim międzynarodowym wydarzeniu artystycznym – VI Silk Road International Arts Festival, który odbywa się raz w roku w miejscowości Xi’an. To dawna stolica Chin i początek Jedwabnego Szlaku.

Przez kilka lat ten znakomity festiwal stał się ważną platformą międzynarodowej wymiany kulturalnej podtrzymującej ducha starożytnego szlaku handlowego. Co roku królują tu różne dziedziny sztuki, zawsze zgodnie z koncepcją wartości festiwalu: “pokojowej współpracy, otwartości i tolerancji, wzajemnego uczenia się i korzyści dla wszystkich”.

Dla kadry zespołu i artystów to wielkie wyróżnienie, na które wspólnie pracują od ponad 38 lat. Warto przypomnieć, że “Mali Gorzowiacy” działają Młodzieżowym Domu Kultury w pod okiem Marii i Krzysztofa Szupiluków, Jadwigi Sokulskiej i Beaty Byczkiewicz. Do Chin wybiera się Grupa I Zespołu Tańca Ludowego.

Tegoroczny festiwal szlaku jedwabnego jest poświęcony przede wszystkim prezentacji sztuki ludowej, tradycji i dziedzictwa kulturowego różnych narodów i krajów. “Mali Gorzowiacy” intensywnie, z dużą dbałością o detal przygotowują się do udziału w festiwalu. Są dumni i cieszą się, że mają wyjątkową okazję uczestniczyć w tym znakomitym przedsięwzięciu wymiany kulturowej jako jedyny zespół folklorystyczny z Polski.

Zaproszenie do Chin jest bezpośrednim wynikiem tegorocznych osiągnięć, zdobycia przez najstarszą grupę zespołu Grand Prix na międzynarodowym konkursie “Golden Argo – Batumi 2019” w Gruzji.

Młode utalentowane osoby mogą dołączyć do zespołu i wraz z innymi dzielić pasję. Stałe grupy taneczne zaczynają zajęcia w przyszłym tygodniu w MDK przy ul. Teatralnej 8. Do zespołu można zapisać dzieci w wieku 6-7 lat. W najmłodszej grupie są jeszcze miejsca dla chłopców.