Poszukujemy Wolontariuszy!

Szukasz sposobu na aktywne spędzenie czasu podczas wakacji? Chcesz poznać inne kultury i kulisy międzynarodowego wydarzenia kulturalnego? Sprawdzić się jako organizator? Dołącz do naszej ekipy!
Jak zostać wolontariuszem?
Aby zostać wolontariuszem Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Oblicza Tradycji 2019 należy zapoznać się z poniższymi informacjami oraz REGULAMINEM i zarejestrować się za pomocą FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.
(link: http://hub.lubuskiekultura.pl/analytics-poll-embed.js?p=20)
Następnie drogą mailową zaprosimy Cię na spotkanie, podczas którego omówimy zakres współpracy.
Na czym polega praca Wolontariusza podczas MFF Oblicza Tradycji?
Zadania wolontariuszy są zróżnicowane. Każdemu z wolontariuszy na podstawie jego dotychczasowych doświadczeń, umiejętności i w porozumieniu z koordynatorem zostają przydzielone konkretne zadania.
Wolontariusze mogą działać w jednym z obszarów:
• biuro festiwalowe
• biuro prasowe
• promocja
• obsługa techniczna festiwalu
• badania/ewaluacja
• logistyka
• inne prace organizacyjne.
Wolontariusz będzie pracował według ustalonego harmonogramu, pod kierunkiem koordynatora. Szczegółowe zasady pracy określone zostaną w odrębnym porozumieniu, zawartym między wolontariuszem a organizatorem oraz zostaną dodatkowo omówione podczas spotkań organizacyjnych.
Czas i miejsce działań:
Okres pracy i miejsce działania wolontariusza zależy od zadań, w które dany wolontariusz będzie zaangażowany. Tegoroczna edycja MFF Oblicza Tradycji odbędzie się w terminie 7-12 lipca 2019 r. i właśnie na ten czas przypada większość działań wolontariuszy, jednak część z nich rozpocznie swoje działania na tydzień lub kilka tygodni przed festiwalem. Działania tegorocznej edycji będą odbywały się w Zielonej Górze oraz miastach partnerskich.
Czego oczekujemy?
Praca każdej osoby, w tym wolontariuszy jest bardzo ważna, cenna i kluczowa dla sprawnego przebiegu całego przedsięwzięcia. Od wolontariuszy oczekujemy przede wszystkim zaangażowania oraz odpowiedzialnego podejścia do przyjętych na siebie obowiązków.
Korzyści
Udział w wolontariacie MFF Oblicza Tradycji 2019 daje nie tylko możliwość aktywnego uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu i kontaktu z wieloma kulturami, ale i zdobycia umiejętności oraz doświadczeń związanych z jego organizacją i przebiegiem.
Zapewniamy:
– pakiet startowy (identyfikator, komplet informacji)
– udział we wszystkich wydarzeniach obejmujących Festiwal
– ubezpieczenie OC
– oficjalne zaświadczenie potwierdzające odbyty wolontariat
Dołącz do nas!

Kontakt: Ilona Skiba, iskiba@rcak.pl, Krystyna Starosta, k.starosta@rcak.pl, tel. 502 111 316