Rada Artystyczna drugiej części Finału Lubuskiej Gali Teatralnej PRO ARTE 2019

Już jutro (21.05.2019 r.) w Nowosolskim Domu Kultury odbędzie się druga część Finału Wojewódzkiego Lubuskiej Gali Teatralnej dla III i IV kategorii wiekowej , która jest elementem Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2019. Operatorem Programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Zmagania młodych aktorów oceniać będzie Rada Artystyczna w składzie:

Ida Ochocka- absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Aktorka i reżyserka. W latach 1995-2003 aktorka Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze.
Zagrała role w spektaklach reżyserów: W.Szelachowskiego, W.Kobrzyńskiego, Z.Lisowskiego, R.Żarneckiego, A.Klucznika, A.Orzechowskiego, W.Matuszewskiego, B.Głuszczaka.
Obecnie prowadzi własny teatr w którym gra, reżyseruje spektakle teatralne, widowiska plenerowe  i estradowe. Znana (zwłaszcza tym najmłodszym) między innymi z charakterystycznych postaci: Piratki Błyskawicy, Krasnoludka Żółcika, Wesołej Tosi czy niezapomnianej Królowej Śniegu. Założycielka Studium Teatralnego dla dzieci i młodzieży przy Teatrze Idy Ochockiej działającego przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze. Prowadzi warsztaty teatralne oraz przygotowuje kandydatów do szkół teatralnych. Jest autorką słuchowisk radiowych dla dzieci. W swoim dorobku ma również współpracę z Uniwersytetem Zielonogórskim jako wykładowca. Jurorka konkursów recytatorskich i przeglądów teatralnych dla dzieci i dorosłych.
Prywatnie: Z dużym poczuciem humoru. W lutym 2015 roku „otrzymała” niechcący Oscara (za filmowe imię).

 

Aleksander Stasiewicz– absolwent PWST Wrocław i aktor Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Laureat nagrody publiczności dla najpopularniejszego aktora sezonu Leony 2017-2018. Ostatnio można go oglądać w Pierwszej Miłości w roli policjanta Zbyszka. Miłośnik sportu, psów, motoryzacji i jedzenia.

 

 

 

 

Alicja Stasiewicz – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna.  Wielokrotnie nagradzana za swoje kreacje, głównie teatralne (m.in. Gdy przyjdzie sen, Małgośka z Zielonej), ale i filmowe ( W narożniku). Znana też z O mnie się nie martw (TVP), Na Wspólnej (TVN). Od 4 lat związana z Lubuskim Teatrem Dramatycznym, gdzie można ją zobaczyć m.in. w Akademii Pana Kleksa( rola Adasia Niezgódki), Księżniczce na opak odwróconej (księżniczka Diana) , Szklanej Menażerii (Laura), czy w Bogu Mordu (jako Aneta Reling). W tym roku wejdzie na ekrany film Ja Ciebie też, w którym Alicja gra jedną z głównych ról.