“Moje oblicze wolności” – FolkoStrefa

11 listopada 1918 r., po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość.

Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze w celu uświetnienia obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości, zorganizowało szereg dodatkowych działań w trakcie realizacji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru OBLICZA TRADYCJI Zielona Góra 2018.

Podczas działań FolkoStrefy – kreatywnej strefy wypoczynku i warsztatów – dzieci własnoręcznie ozdabiały płócienne torby przy użyciu farb i szablonów. Młodzi uczestnicy z zapałem odbijali kontury Polski i orła na materiale. Z dumą, uśmiechem i z torbą na ramieniu zabierali się jeszcze za kolorowanki z symbolami polskimi i ludowymi.

W ramach upamiętnienia 100.lecia niepodległości Polski został przeprowadzony również konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pn. “Moje oblicze wolności”. Dzieci przelewały na papier własną interpretację hasła “wolność”. Prace były wykonywane dowolną techniką. Losowanie nagród odbyło się w środę 18 lipca br. o godzinie 16.30 na scenie przed ratuszem. Wyłoniono 3 równorzędne nagrody dla dzieci, które wzięły udział w konkursie i stawiły się ze swoimi opiekunami tego dnia na FolkoStrefie.

Ilość przygotowanych prac, rysunków i toreb oraz ogrom zaangażowania dzieci pokazuje jak ważna jest dla nich pamięć o wydarzeniach ważnych dla Polski oraz to, w jaki sposób teraz rozumieją wolność.