Lubuski Konkurs Recytatorski – pow. sulęciński

5 kwietnia w Sulęcińskim Ośrodku Kultury odbył się przegląd powiatowy Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego realizowanego w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018.

W konkursie udział wzięło 62 recytatorów z powiatu sulęcińskiego.

Organizatorem przeglądu był Sulęciński Ośrodek Kultury.

Rada Artystyczna w składzie: Sławomir Kaczmarek, Natalia Januszkiewicz, Katarzyna Gardziejewska przyznała nominację do finału wojewódzkiego

w I kategorii wiekowej (klasy I-III szkół podstawowych):

  • Joannie Niedzieli z Zespołu Edukacyjnego w Gądkowie Wielkim,
  • Marcie Kręcichwost ze Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Lubniewicach,
  • Emilii Szpilarskiej ze Szkoły Podstawowej im. Boh. Westerplatte w Torzymiu;

w II kategorii wiekowej (klasy IV-VI szkół podstawowych):

  • Martynie Tymkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulęcinie,
  • Igorowi Plachimowicz z Zespołu Edukacyjnego w Gądkowie Wielkim,
  • Annie Martin ze Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Krzeszycach;

w III kategorii wiekowej (klasy VII szkół podstawowych oraz II i III gimnazjum):

  • Klaudii Haburze ze Szkoły Podstawowej im Boh. Westerplatte w Torzymiu,
  • Antoninie Taszarek ze Szkoły Podstawowej im Boh. Westerplatte w Torzymiu,
  • Amelii Kurz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulęcinie.

Dodatkowo Rada artystyczna wyróżniła:

w I kategorii wiekowej (klasy I-III szkół podstawowych):

  • Alicję Kuźmickiej ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie,
  • Marlenę Milke ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie,
  • Adriannę Raczykowską ze Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Krzeszycach,
  • Feliksa Stankiewicza ze Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Lubniewicach;

w II kategorii wiekowej (klasy IV-VI szkół podstawowych):

  • Alicję Przybyłek ze Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Lubniewicach,
  • Igę Raczykowską ze Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Krzeszycach,
  • Tomasza Środę ze Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Lubniewicach,
  • Oliwię Wierzbińską ze Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Lubniewicach,
  • Ninę Więckowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie;

w III kategorii wiekowej (klasy VII szkół podstawowych oraz II i III gimnazjum):

  • Olgę Barwińską ze Szkoły Podstawowej im. Boh. Westerplatte w Torzymiu,
  • Annę Kargul ze Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Lubniewicach,
  • Emilię Nawrocką ze Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Krzeszycach.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy występów, a instruktorom pracy z młodymi artystami. Nominowanym życzymy powodzenia na finałach wojewódzkich. Do zobaczenia!

Program Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018 jest objęty patronatem honorowym przez Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbietę Annę Polak oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty Ewę Rawa.

Komentarze

Komentarze