Kalendarium festiwalu Oblicza Tradycji!

Zostały niecałe 4 miesiące do rozpoczęcia Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Zielona Góra 2018! Organizatorzy prowadzą rozmowy z zespołami, z ośrodkami kultury gotowymi przyjąć zagranicznych gości, ustalają program obecnej edycji. Co czeka nas w najbliższych miesiącach?

Zespoły folklorystyczne zgłaszały chęć udziału w festiwalu do 15 marca br. Dwa tygodnie później opublikowaliśmy listę siedmiu zespołów, które wytypowała Rada Artystyczna. Z grupami prowadzone są rozmowy.

Oficjalne zaproszenia do udziału w festiwalu zostaną przesłane do 15 kwietnia 2018 r.

Zespoły oficjalnie zaproszone na festiwal otrzymają Kartę aplikacyjną i są zobowiązane do jej uzupełnienia i przesłania organizatorowi w terminie do 15 czerwca 2018 r.

14 lipca (w sobotę) powitamy zespoły folklorystyczne, by 15 lipca o godz. 11.00 Inauguracją w Ochli oraz w Łagowie rozpocząć oficjalnie festiwal.

Koncerty w Zielonej Górze, Łagowie i in. miejscowościach województwa lubuskiego odbędą się w dn. 16-19 lipca. Codziennie na deptaku zespoły będą prowadziły lekcje folkloru dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy również na Folkojarmark, strefę Folkorelaks, wieczorne koncerty.

20 lipca (piątek) odbędzie się uroczyste zakończenie festiwalu – Gala Tradycji. Widzowie otrzymają barwny wachlarz kultur zespołów folklorystycznych podczas jednego spotkania.

Komentarze

Komentarze