Powakacyjne niespodzianki RCAK!

Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego, Regionalne Centrum Animacji Kultury przygotowuje dla Was kilka niespodzianek.

Programy ART&EDU oraz PRO ARTE, które już znacie, zaskoczą Was nowościami. Zapowiada się świetna zabawa. Koniecznie dołączcie!

W ramach programu Kultura Tędy organizujemy drugą edycję Lubuskiej Giełdy Dobrych Praktyk, czyli Strefę Doświadczenia. Wydarzenie skierowane do nauczycieli i animatorów oraz wszystkich, których interesuje edukacja kulturowa. Spotykamy się w połowie listopada.

Projekt “Bajki lubuskie” rozwija skrzydła. Dzieci z Santoka, Krosna Odrzańskiego i Kostrzyna nad Odrą poznają teatr ilustracji kamishibai oraz tworzą własne bajki o swoich miejscowościach. Już pod koniec roku będzie można zobaczyć jak dzieci poradziły sobie z pisaniem tekstów i projektowaniem ilustracji.

To nie koniec nowości w temacie kamishibai. Powstała także Bajka o Lubuskiem, która opowiada historię ziem lubuskich. Bajka w przystępny sposób opowiada o ciekawych wydarzeniach i postaciach, które na przestrzeni wieków kształtowały historię naszego regionu. Bajkę wyróżniają piękne i niebanalne ilustracje, które zostawiają dzieciom pole do kreatywnego odbioru opowieści.

Portal lubuskiekultura.pl niebawem będzie miał swoją nową odsłonę, a także rozbuduje się o wiele nowych funkcji.

A cały przyszły rok będziemy świętować 65 lat Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca.

Bądź z nami na bieżąco! Dołącz i Ty do Lubuskiego Leksykonu Kultury na portalu lubuskiekultura.pl i buduj razem z nami lubuską kulturę! Czekamy na Ciebie!