Łagów zaprasza na koncerty…

Miastem partnerskim, w których wystąpią wszystkie zespoły Miedzynarodowego Festiwalu Folkloru Oblicza Tradycji  jest Łagów.

Miasto nazywane jest Perłą Ziemi Lubuskiej, a przydomek ten zawdzięcza swoim walorom turystycznym i przyrodniczym. Łagów znajduje się w centralnej części województwa lubuskiego, na przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami: Łagowskim i Trześniowskim. Miasteczko otoczone jest blisko 3,5 tys. ha lasów Łagowskiego Parku Krajobrazowego, wraz z wchodzącymi w jego skład rezerwatami przyrody.

Wizytówką Łagowa jest również XIV wieczny Zamek Joannitów, zabytkowy układ urbanistyczny starówki wraz z bramami wjazdowymi – Polską i Marchijską, 50 letni amfiteatr. Łagów cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów, zwiedzających województwo. W ciągu całego roku, szczególnie zaś w okresie letnim, trafić można tutaj na różnego rodzaju koncerty, wystawy oraz imprezy kulturalne i sportowe. Na miejscu znajdują się wypożyczalnie kajaków, rowerów wodnych, skuterów. Można spędzić leniwie dzień pływając po jeziorze i oddając się kontemplacji.

Każdy zespół, który przybędzie na festiwal, będzie miał okazję wystąpić przed publicznością łagowskiego amfiteatru.

Występy rozpoczną się w niedzielę, 23 lipca 2017 r. o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Program w pigułce:
23.07 Amfiteatr Łagowski

18.00 KONCERT FESTIWALOWY

TURCJA, WORLD MUSIC


24.07
Amfiteatr Łagowski

18.00 KONCERT FESTIWALOWY

POLSKA – Lubuski Zespół Pieśni i Tańca
25.07 Amfiteatr Łagowski

18.00 KONCERT FESTIWALOWY

GHANA, SERBIA
26.07 Amfiteatr Łagowski

18.00 KONCERT FESTIWALOWY

BIAŁORUŚ, POLSKA – Mały Haśnik
27.07 Amfiteatr Łagowski

18.00 KONCERT FESTIWALOWY

CZECHY, GRUZJA