Strefa relaksu- Oblicza Tradycji

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Oblicza Tradycji zaprasza w dn. 24-27 lipca do Strefy Relaksu. Jest to miejsce dla każdego: dzieci, młodzieży, dorosłych, osób starszych. Spokojna atmosfera, relaksująca muzyka, półka bookcrosingowa, miłe dla oka drzewka. Każdy znajdzie kąt dla siebie – wygodne pufy będą czekały na mieszkańców Zielonej Góry i przejeżdżających turystów. Na najmłodszych czeka Teatr Ilustracji Kamishibai (codziennie inna bajka) i swobodne animacje plastyczne, a dla trochę starszych lub rodziców z dziećmi – rodzinne warsztaty taneczne.

Zapraszamy w dn. 24-27 lipca 2017 r. w godz. 10.00 – 17.00 na strefę przy Ratuszu.

10.00 Swobodne rysowanki – animacje plastyczne dla najmłodszych
14.00 Teatr Ilustracji Kamishibai*
16.00 Rodzinne warsztaty taneczne – Cumbia**

*Teatr ilustracji Kamishibai

24 lipca / poniedziałek

Bajka aborygeńska „O gąsienicy, która zamieniła się w motyla i o tym dlaczego ptaki wiją gniazda”
Mała gąsienica pomaga dobremu duchowi Barabajowi malować świat. Marzą jej się skrzydła, tak by mogła zobaczyć wszystko z góry i jeszcze lepiej pomagać w malowaniu. Czy ptak Willi Szybki Ogonek pomoże małej gąsienicy? Czy może chce ją oszukać?

Bajka „O gąsienicy…” to część legendy aborygeńskiej o powstaniu świata. Podanie o tym dlaczego gąsienice zanim staną się motylami chowają się w kokon i dlaczego ptaki wiją gniazda. Morał bajki jest również bardzo widoczny.

Bajka od lat 4.

25 lipca / wtorek

Bajka indiańska „O orle, który myślał, że jest kogutem”
Stara indiańska legenda opowiada o jajku orła, które znalazło się w kurniku. Orzeł został wychowany jako jeden ze stada. Traktowany był jako zwykły kogut, tak też czuł się przez całe swoje życie. Aż do pewnego momentu.
Ta bajka, to jedna z najpiękniejszych legend indiańskich. Pozwala również wybrać jedno z dwóch zakończeń. A dzieci pozostawić w przeświadczeniu, że należy marzyć i spełniać swoje pragnienia.

Bajka od lat 4.

26 lipca / środa

Bajka rosyjska „Bajka o złotym jajku”
Jest to legenda rosyjska, której bohaterami są Babcia i Dziadek oraz ich Kura, mieszkający w chatce pośrodku lasu. Jest to opowieść, która pokazuje, że bogactwo materialne nie jest w życiu najważniejsze. I przekona się o tym nasza Kura, która zrozumie to dopiero po… pewnym wypadku.
Proste ilustracje i zwięzła treść powodują, że nawet najmłodsze dzieci odnajdują w tej opowieści morał, który jest ważną życiową lekcją.
Bajka od 3 lat.

27 lipca/ czwartek

Bajka francuska „Lew w Paryżu”
Inspirująca podróż z Lwem, który postanowił opuścić rodzinną sawannę, aby zyskać „pracę, miłość, przyszłość i przybywa do Paryża. Dzięki kilku ważnym spotkaniom i obserwacjom w końcu udaje mu się znaleźć swoje miejsce w nowym świecie – w samym sercu miasta. Historia o Lwie kryje w sobie jednak również inną opowieść, opowieść o tym jak trudno odnaleźć się w nowym kraju kiedy opuszcza się to co znane i kochane.

Bajka dla dzieci od lat 6.

** Warsztaty taneczne

CUMBIA to taniec ludowy, pochodzący z Kolumbii. Tradycyjna, typowa cumbia stanowi element folkloru niektórych państw Ameryki Południowej. Cumbię można tańczyć w każdym wieku, ma wyraźny rytm 4/4, a przyjemna muzyka latynoamerykańska przyciąga uwagę. Podczas warsztatów zostaną zaproponowane nieskomplikowane, krótkie układy taneczne, złożone z podstawowych kroków. Ustawienie uczestników podczas tańca to „rodzinne” koła, pary, szereg.