Akademia Artystyczna- festiwal

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Oblicza Tradycji zaprasza dzieci z opiekunami do Akademii Artystycznej . W dn. 24-27 lipca 2017 r. przewidziane jest miejsce twórczej pracy manualnej – majsterkowanie w drewnie, wycinanki, szycie, malowanie. Celem warsztatów jest przede wszystkim edukacja najmłodszych odbiorców  nt. twórczości ludowej, ukazanie piękna i wartości wykonywanych własnoręcznie przedmiotów.

24 lipca,  godz. 12.30 – 15.30 strefa przy Ratuszu

Wycinanki kurpiowskie i nie tylko

Wycinanki kurpiowskie zdobiły chaty na północnym Mazowszu po wiosennym odmalowywaniu chat. Leluje, gwiazdy – z tymi i innymi wzorami będzie można się zmierzyć podczas warsztatu. Nie tylko stworzysz kolorowe cudeńko z papieru, ale również zrelaksujesz się i zatrzymasz na chwilę w pędzącym świecie, bo wycinanki to również świetna metoda na uspokojenie.

Adresaci: dzieci od 3-4 lat.

Prowadzi: Michał Parda www.pamiatki.kurpiowskie.pl

25 lipca, godz. 12.30 – 15.30 strefa przy Ratuszu

„Piękne Lubuskie – majsterkowanie w drewnie”
Uczestnicy tworzą płaskorzeźby lub rzeźby przedstawiające najpiękniejsze Lubuskie Zabytki Architektury. Każdy uczestnik zabierze do domu swoje wykonane dzieło. Zabawa w majsterkowanie, praca z  drewnem i tkaninami.

Adresaci: Dzieci w wieku 5-12 lat razem z rodzicami.

Prowadzą: Wkręceni/ Zakręceni www.wkrecenizakreceni.pl

26 lipca, godz. 12.30 – 15.30 strefa przy Ratuszu

Kolorowe szycie

Kreatywny warsztat szycia dla dzieci. Bohaterem będzie filc, z którego uczestnicy będą mogli samodzielnie uszyć sobie i ozdobić  etui na telefon lub breloczek. Najmłodsi zrobią sobie podusie, na których namalują wymarzone, kolorowe sny.

Prowadzi: Ewa Piechel

27 lipca, godz. 12.30 – 15.30 strefa przy Ratuszu

„WIATRAKI, królewna i inne zgubiska” – muzealna folkoloteria

Jest na mapie województwa lubuskiego miasto Wschowa… – oblicza jego królewskiej historii i bogatej tradycji odkryją uczestnicy kreatywnych warsztatów zaproponowanych przez Muzeum Ziemi Wschowskiej.

Prowadzi: Magda Birut, Muzeum Ziemi Wschowskiej www.muzeum.wschowa.pl