ZATAŃCZYĆ NA OLIMPIE- LZPiT

Lubuski Zespół Pieśni i Tańca imienia Ludwika Figasa 12 lipca wyrusza na kolejne taneczne podboje. Tym razem celem podróży jest Grecja i międzynarodowy festiwal folkloru „Valley of Tempi”.

Nazwa festiwalu pochodzi od miejsca, w którym się on odbywa, czyli Doliny Świątyń położonej w północnej Tesalii pomiędzy górami Ossa i legendarnym Olimpem. U podnóża tego pierwszego masywu leży niewielka miejscowość Makrychori, która przez 5 dni gościć będzie zespoły z Polski, Węgier, Serbii oraz różnych stron Grecji. Miasteczko stanowić będzie centrum festiwalu, który zawita także w inne miejsca. Lubuski odwiedzi m.in. stolicę regionu Larissę, wieś Kallipefki położoną w górach Olimpu na wysokości 1050 m.n.p.m., czy też ortodoksyjne świątynie bajecznie wkomponowane w skalne zbocza i szczyty Meteory. Ale Tesalia to nie tylko góry; to także piękne plaże nad Morzem Egejskim, które pomogą w szybszej regeneracji pomiędzy koncertami.

Przez ostatnie miesiące zespół ciężko pracował, żeby zaprezentować się w Grecji z jak najlepszej strony. Miejscowa publiczność będzie miała okazję obejrzeć m.in. widowisko „Winobranie w Zielonej Górze, a także nowy program oparty na folklorze Ziemi Kujawskiej pt. „Wołowe wesele”. Jesteśmy przekonani, że polska muzyka, która popłynie Doliną Świątyń przypadnie do gustu nie tylko zwykłym śmiertelnikom, ale nawet samemu Zeusowi i jego świcie.

W festiwalu „Valley of Tempi” weźmie udział dorosła grupa taneczna i grupa śpiewacza.

Wyjazd zespołu na festiwal jest możliwy dzięki pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.