FINAŁ GALI TAŃCA- WYNIKI

W dniach 8-9 czerwca odbył się Finał wojewódzki Lubuskiej Gali Tanecznej 2017. Do finału zakwalifikowały się 34 zespoły (530 osób) z całego województwa lubuskiego. Operatorem Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE jest Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, a organizatorem finału Żarski Dom Kultury.
Celem prezentacji było wybranie najbardziej wartościowych zjawisk w dziedzinie tańca.

Rada Artystyczna w składzie:
Aniela Anna Sidło
Alicja Sobańska
Piotr Soroka
Krzysztof Chamera

po obejrzeniu 12 zespołów tanecznych w I kategorii wiekowej (9-12 lat) przyznała tytuły laureata oraz nagrodę w wysokości 500 zł, ufundowaną przez Regionalne Centrum Animacji Kultury, następującym grupom:

> ZOZOLE- Szkoła Tańca DANCE MIX z Gorzowa Wlkp.
> SPREJ- Świebodziński Dom Kultury,

jednocześnie wyróżniła:
> Teatr Tańca FREE- Żarski Dom Kultury,
> Zespół Pieśni i Tańca im. M. Krechowca z Domu Kultury w Krzepielowie,
> J.O Crew KS Szkoła Tańca Quest z Kostrzyna nad Odrą (nagroda dodatkowa to zaproszenie na warsztaty taneczne od Alicji Sobańskiej- Studio KeepOn Dancing!).

Po obejrzeniu 8 zespołów tanecznych w II kategorii wiekowej (13-16 lat) Rada Artystyczna przyznała tytuły laureata oraz nagrodę w wysokości 500 zł, ufundowaną przez Regionalne Centrum Animacji Kultury, następującym grupom:

> TRANS 1A-  Sulęciński Dom Kultury,
> EMPIRE- Studi0 Tańca REMEMBER THE FEELING- Strzelce Krajeńskie,

jednocześnie wyróżniła:
> Wiktora Dąbrowskiego z zespołu CRAZY DANCE, Centrum Kultury w Żaganiu,
> POWER KIDS- Szkoła Tańca DANCE MIX z Gorzowa Wlkp.

Po obejrzeniu 10 zespołów tanecznych w III kategorii wiekowej (pow. 16 lat) Rada Artystyczna przyznała tytuły laureata oraz nagrodę w wysokości 500 zł, ufundowaną przez Regionalne Centrum Animacji Kultury, następującym grupom:

> Teatr Ruchu ŚDK- Świebodziński Dom Kultury (nagroda dodatkowa to zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Tańca „PRZYSTAŃ DLA TAŃCA” do Gorzowa Wlkp.),
> MOVE UP- Szkoła Tańca DANCE MIX z Gorzowa Wlkp.

jednocześnie wyróżniła:
> Adriana Kracińskiego- Świebodzin (nagroda w wysokości 200 zł ufundowana przez Żarski Dom Kultury),
> ZLEPA Klub Sportowy Szkoła Tańca QUEST- Kostrzyn n. Odrą (nagroda to zaproszeniem na warsztaty taneczne od Studia Tańca Mieszkalska- Łap Taniec z Zielonej Góry),
> PARADOKS- Strzelecki Dom Kultury, (nagroda to zaproszenie na warsztaty taneczne od Studia Tańca MEGI z Zielonej Góry).

Rada Artystyczna oceniając poziom prezentacji jako interesujący, składa podziękowania wszystkim opiekunom przygotowującym zespoły do występów. Dziękuje również gospodarzom spotkań powiatowych i finału wojewódzkiego za współpracę realizacyjną.
Regionalne Centrum Animacji Kultury oraz Żarski Dom Kultury składa wszystkim uczestnikom serdeczne podziękowania za udział w Lubuskiej Gali Tanecznej. Życzymy Wam udanego końca roku szkolnego i wspaniałych wakacji. Do zobaczenia za rok!