GALA TAŃCA- poznaj Jurorów!

Finał wojewódzki Lubuskiej Gali Tanecznej już jutro, a my Wam przedstawiamy Radę Artystyczną, która będzie oceniać występy zespołów biorących udział.

Aniela Anna Sidło- nauczyciel, pedagog, kierownik artystyczny i choreograf Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. L. Figasa w Zielonej Górze. Absolwentka Średniej Szkoły Baletowej w Warszawie, Magister Sztuki w zakresie pedagogiki tańca, od 30 lat z Lubuskim Zespołem Pieśni i Tańca.

Alicja Sobańska- założycielka KeepOn! DANCING Studio Tańca w Zielonej Górze oraz tancerka i współzałożycielka Grupy Tanecznej SLAYD z Zielonej Góry.
Z tańcem związana od 6 roku życia. Jako dziecko tańczyła z dziecięcym zespole piosenki i tańca RYTM w rodzimym Chojnowie na Dolnym Śląsku. Na Uniwersytecie Zielonogórskim ukończyła Germanistykę, natomiast na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu – podyplomowe studia Formy Gimnastyczno – Taneczne i Fitness, tam również uzyskała uprawnienia trenera tańca sportowego.
W Zielonej Górze wraz z 3 przyjaciółkami założyła Grupę Taneczną SLAYD, która ściśle współpracuje z Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym oraz sceną kabaretową w całej Polsce. Wraz ze SLAYDem tworzyła choreografie oraz oprawę taneczną na wielu imprezach kabaretowych w TVP 1, TVP 2, TVP Rozrywka, TV Polsat. Od 2014 pochłonięta pracą z dziećmi i młodzieżą we własnym Studiu Tańca KeepOn! DANCING w Zielonej Górze. Zakochana w kolejnych stylach tańca i kulturze DANCEHALL i AFRO. Stale rozwija się i szkoli na najlepszych warsztatach tanecznych w Polsce, m.in. Fair Play Dance Camp. Jej marzeniem jest wyjazd szkoleniowy na Jamajkę i nauka tańca Dancehall u źródła…a tymczasem słoneczną Jamajkę stara się przenieść na własną salę taneczną do Zielonej Góry.

Piotr Soroka – twórca ruchu scenicznego, choreograf, animator kultury. Ukończył Animację Kultury specjalność sztuki widowiskowe na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz Kurs Choreografii Scenicznej i otrzymał dyplom w Artystycznej Alternatywie Art Studio w Krakowie. Stypendysta Prezydenta Miasta Zielona Góra, Fundacji Rozwoju Tańca – EFERTE oraz Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki – Artbale. W 2016 roku Piotr Soroka został Laureatem plebiscytu 30 Kreatywnych Wrocławia.

Tańca uczył się m.in. od: Eryka Makohona, Marty Pietruszki, Anny Piotrowskiej, Agnieszki Fertały, Pawła Matyasika, Tomasza Pomersbacha i Anatoliya Ivanova. Jako tancerz brał udział m.in. w projektach i spektaklach: „Pomiędzy”, „Magnum 44”, „Motyle 20146” chor. Pauliny Święcańskiej (Projekt Męski, Zielona Góra), „…bo życie to musical”, „Studenty” reż. Grzegorz Chryniewicz (Lubuski Teatr w Zielonej Górze), „Gdzie ja?” chor. Kinga Górska (Studencki Teatr Tańca), „De Cake” chor. Anna Piotrowska (muffmi Teatr w Warszawie). Na co dzień pracuje we Wrocławskim Teatrze Pantomimy, w którym koordynuje i realizuje projekty edukacyjne i teatralne.

Krzysztof Chamera – tancerz, choreograf grupy SPOKO oraz instruktor tańca. Instruktor grupy, która otrzymała w 2016 roku tytuł laureata podczas Finału Wojewódzkiego Lubuskiej Gali Tanecznej. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 7 lat pod okiem Filipa Czeszyka, z którym współpracuje do dziś. Jest jedną z 2 osób, które zasłużoną dla Zielonej Góry grupę SPOKO, tworzą od samego jej początku, od 1994 roku. Swoje umiejętności od wielu lat rozwija pod okiem najlepszych choreografów i instruktorów z całego świata. Swoją wiedzą i pasją dzieli się z ludźmi prowadząc zajęcia i warsztaty w całej Polsce. Od 2009 roku instruktor tańca w studiu SPOKO FAMILY Filipa Czeszyka.