Wolontariat Oblicza Tradycji 2017

Szukasz sposobu na aktywne spędzenie czasu podczas wakacji? Chcesz poznać inne kultury i kulisy Międzynarodowego wydarzenia kulturalnego? Sprawdzić się jako organizator? Dołącz do naszej ekipy!
Jak zostać wolontariuszem?

Aby zostać wolontariuszem OT 2017 należy zapoznać się z poniższymi informacjami oraz REGULAMINEM i zarejestrować się za pomocą FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.
Następnie drogą mailową zaprosimy Cię na spotkanie, podczas którego omówimy zakres współpracy. Rozmowy rozpoczną się w czerwcu.

Na czym polega praca Wolontariusza podczas MFF Oblicza Tradycji?
Zadania wolontariuszy podczas OT są zróżnicowane. Każdemu z wolontariuszy na podstawie jego dotychczasowych doświadczeń, umiejętności i w porozumieniu z koordynatorem zostają przydzielone konkretne zadania.

Wolontariusze mogą działać w jednym z obszarów:
· biuro festiwalowe
· biuro prasowe

· promocja
· obsługa techniczna festiwalu

· badania/ ewaluacja
· logistyka
· opieka nad uczestnikami
· inne prace organizacyjne

Wolontariusz będzie pracował według ustalonego harmonogramu, pod kierunkiem koordynatora. Szczegółowe zasady pracy określone zostaną w odrębnym porozumieniu, zawartym między wolontariuszem a organizatorem oraz zostaną dodatkowo omówione podczas spotkań organizacyjnych.

Czas i miejsce działań
Okres pracy i miejsce działania wolontariusza zależy od zadań, w które dany wolontariusz będzie zaangażowany. Tegoroczna edycja MFF Oblicza Tradycji odbędzie się w terminie 23-30 lipca 2017 i właśnie na ten czas przypada większość działań wolontariuszy, jednak część z nich rozpocznie swoje działania na tydzień lub kilka tygodni przed festiwalem. Działania tegorocznej edycji będą odbywały się w Zielonej Górze oraz miastach partnerskich goszczących Festiwal.

Czego oczekujemy?
Zespół organizujący Festiwal nie jest duży. Praca każdej osoby, w tym wolontariuszy jest bardzo ważna, cenna i kluczowa dla sprawnego i przebiegu całego przedsięwzięcia. Od wolontariuszy oczekujemy przede wszystkim zaangażowania oraz odpowiedzialnego podejścia do przyjętych na siebie obowiązków.

Korzyści

Udział w wolontariacie MFF Oblicza Tradycji daje nie tylko możliwość aktywnego uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu i kontaktu z wieloma kulturami, ale i zdobycia umiejętności oraz doświadczeń związanych z jego organizacją i przebiegiem.

Zapewniamy:

– pakiet startowy (koszulka, identyfikator, komplet informacji)

– udział we wszystkich wydarzeniach obejmujących Festiwal

– ubezpieczenie OC

– oficjalne zaświadczenie potwierdzające odbyty wolontariat

Dołącz do nas!

 

Kontakt:

Agnieszka Baszczak

a.baszczak@rcak.pl

tel. 68 452 93 02, 501 577 450