Finał Recytacji – Scena Dziecięca

18 maja 2017 r. w Centrum Kultury w Żaganiu odbył się finał wojewódzki Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego (I oraz II kategoria wiekowa). Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE, którego operatorem jest Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, a organizatorem tegorocznej edycji finału wojewódzkiego – Centrum Kultury w Żaganiu.

Rada Artystyczna w składzie:

Marta Frąckowiak – Aktorka Lubuskiego Teatru

Aleksander Stasiewicz – Aktor Lubuskiego Teatru

Radosław Walenda – Aktor Lubuskiego Teatru

Po wysłuchaniu 46 recytatorów w I kategorii wiekowej przyznała tytuł laureata LKR następującym wykonawcom:

  1. Oliwier Steinke – Zespół Szkół w Wiechlicach
  2. Natalia Wacowska – Zespół Szkół w Mirostowicach Dolnych
  3. Maksymilian Gradziuk – Zespół Szkół Katolickich w Nowej Soli
  4. Adam Skalski – MCKiE Dom Harcerza w Zielonej Górze
  5. Emilia Kusz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Słubicach
  6. Jordan Rżany – Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wielkopolskim

Jednocześnie rada artystyczna wyróżniła:

  1. Igor Kazarnowicz
  2. Antoni Szewczyk
  3. Zuzanna Wacowska
  4. Maria Gradziuk
  5. Leon Siatecki
  6. Oliwia Raczkowska
  7. Weronika Dwornicka
  8. Laura Płonka
  9. Julia Czapniewska
  10. Kajetan Konieczny

Po wysłuchaniu 42 recytatorów w II kategorii wiekowej rada artystyczna przyznała tytuł laureata LKR następującym wykonawcom:

  1. Zuzanna Ren – Szkoła Podstawowa nr 17 w Gorzowie Wielkopolskim
  2. Emilia Jagodzińska – Szkoła Podstawowa w Jeninie
  3. Franciszek Żejmo – Szkoła Podstawowa nr 2 w Krośnie Odrzańskim
  4. Nel Koszela – Szkoła Podstawowa nr 11 w Zielonej Górze
  5. Konrad Nonn – Szkoła Podstawowa w Skwierzynie
  6. Ignacy Juszkiewicz – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Świebodzinie

Jednocześnie rada artystyczna wyróżniła:

  1. Karina Juncewicz
  2. Bartosz Michta
  3. Jakub Haładuda
  4. Lidia Węclewicz
  5. Gabriela Markiewicz
  6. Adam Kaczmarek
  7. Nikola Zaroda
  8. Weronika Ambroży
  9. Kamila Gardziejewska
  10. Tomasz Paluch

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Bardzo dziękujemy Centrum Kultury w Żaganiu za organizację wydarzenia oraz ciepłe przyjęcie.

Lubuskiekultura FLESZ z Wielkiego Finału już w poniedziałek na portalu lubuskiekultura.pl oraz stronie www.rcak.pl

Komentarze

Komentarze