Pierwsze warsztaty Kultura Tędy za nami!

Integracja, sieciowanie, poznanie, doświadczenie, działanie, kreowanie, radość… To tylko kilka efektów dwudniowego szkolenia, które rozpoczęło cykl warsztatów kreatywnych dla uczestników tegorocznej edycji projektu.

Ostatecznie do projektu przystąpiło 28 osób w województwa. 12 nauczycieli i 16 animatorów. Podczas dwóch dni warsztatów, których tematy mogli wybrać, przede wszystkim poznawali się i dowiadywali ile wartościowych rzeczy robią na co dzień. Po drugie dużo pracowali, przerabiali materiał “na sobie”, ćwiczyli i doświadczali oraz czerpali mnóstwo inspiracji z dobrych przykładów prezentowanych przez wykładowców.

Pierwszego dnia odbyły się warsztaty z Jackiem Gralczykiem, który mówił o pracy w projekcie partycypacyjnym, a Bartek Lis przybliżał swojej grupie termin audience development, czyli co zrobić, aby nasza publiczność się rozwinęła.
Drugiego dnia Jacek Gralczyk mówił o partnerstwach i ich utrzymaniu, a Ania Lewińska o tym, jak łączyć tradycję z życiem teraźniejszym w pracy animacyjnej i edukacyjnej.

Pierwszego dnia uczestnicy także zwiedzali wspaniałe miejsce, które nas gości, czyli Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze:
http://centrumwiniarstwa.pl/

To dopiero początek. Przed uczestnikami jeszcze 2 aktywne weekendy, podczas których będą mieli okazję do konfrontacji z własnymi doświadczeniami w odniesieniu do nowo poznanych zasobów.