Nabór trwa do piątku 10.03- zgłoś się!

Jeśli interesujesz się edukacją kulturową, pracujesz w sektorze oświaty lub kultury, chcesz zdobyć nowe doświadczenia i poznać wspaniałych ludzi, a także wziąć udział w darmowych szkoleniach, a potem w konkursie grantowym, to jest projekt dla Ciebie!

Regionalne Centrum Animacji Kultury zaprasza nauczycieli, animatorów, przedstawicieli trzeciego sektora, a także wolnych strzelców i osoby prowadzące działalność gospodarczą w zakresie edukacji kulturowej do wzięcia udziału w projekcie Kultura Tędy.

Wybierzemy 26 osób- 13 nauczycieli i 13 animatorów z województwa lubuskiego, które wezmą udział w cyklu szkoleń, a następnie w konkursie grantowym, w ramach którego będzie można zdobyć dofinansowanie własnego projektu partnerskiego z zakresu edukacji kulturowej dla dzieci.

Każdego dnia odbywają się dwa warsztaty, które trwają równolegle. Zatem wybrać można tylko jeden warsztat. Zajęcia trwają 9 godzin, odbywają się od 10:00 do 19:00, z godzinną przerwą na obiad każdego dnia.

Uwaga! Tylko osoby, które zakwalifikują się do udziału w szkoleniach, będą mogły wystartować w konkursie grantowym.

Nie zwlekajcie, wypełnijcie formularz zgłoszeniowy już dziś:

https://docs.google.com/forms/d/1bh7yrJy-kYcnlxEYp_7HsBPXLobxzCxwCWT-m2K83dM/edit

Co się liczy na wstępie? Ciekawy pomysł na projekt partnerski, który chciałbyś zrealizować w swoim otoczeniu. Projekt musi dotyczyć edukacji kulturowej i być skierowany do dzieci i/lub młodzieży, natomiast nie wyklucza się projektów międzypokoleniowych.

Co znaczy projekt partnerski? Zrealizowany w partnerstwie z osobą/podmiotem, który reprezentuje inny sektor niż Ty. Pracujesz w oświacie? Szukasz partnera w kulturze. I na odwrót- działasz w sektorze kultury to szukasz partnera w oświacie, czyli nauczyciela/ edukatora.

Przed zgłoszeniem zapoznaj się z Regulaminem.

Zał.nr 2 do Regulaminu

Ubiegłoroczna edycja projektu pokazała, że edukacja kulturowa stwarza świetne warunki do rozwoju dzieciom, umożliwia dostęp do ośrodków sztuki u ułatwia uczestnictwo w kulturze. Nauczyciele i animatorzy mogą bardzo dobrze ze sobą współpracować, a efekty tych prac do jeszcze bardziej świadome, kreatywne, pasjonujące i uśmiechnięte buzie dzieci.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Scenariusze szkoleń:

Jak pracować metodą projektu partycypacyjnego? Jak nawiązywać współprace partnerskie i jak je utrzymać?

Audience development- wstęp do “rozwoju publiczności”

Tradycja i nowoczesność – jak łączyć nowe ze starym w edukacji regionalnej?

Sztuka+ Działanie= Metoda warsztatu kreatywnego w oparciu o sztukę współczesną w pracy z różnymi grupami wiekowymi.

Książka artystyczna- wykorzystanie technik wizualnych w pracy nauczyciela i animatora

Nowoczesne metody partycypacji społecznej- warsztaty bottom up

Jak budować lokalny kapitał społeczny?

Czego uczą obrazy? O przyjaznej komunikacji (nie tylko wizualnej)

Social media w służbie animacji kultury i edukacji medialnej

Edukacja kulturowa metodą projektu