V Lubuskie Forum Kultury już za nami

W Zielonej Górze i Nowej Soli w ramach Forum spotkało się ponad 60 dyrektorów i głównych księgowych samorządowych instytucji kultury oraz pracowników samorządowych zajmujących  się sprawami kultury w województwie lubuskim.

 

W dniach 16-18 listopada 2016 brali udział w cyklu szkoleń i warsztatów …
W środę dyrektorzy uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Jacka Gralczyka „Utylitaryzm animacji kultury”, w czwartek w Lubuskiej Giełdzie Dobrych Praktyk realizowanej w ramach projektu Kultura Tędy.
W sali widowiskowej NDK wraz z innymi uczestnikami zapoznali się z dobrymi praktykami z zakresu animacji
i edukacji kulturowej. Szkolenie “Czy domy kultury potrzebują własnej ustawy? Refleksja o braku systemu kultury publicznej w Polsce” poprowadził Paweł Kamiński.

Księgowi wzięli udział w dwudniowym szkoleniu pt. „Instytucje Kultury – wpływ zmian przepisów ustaw
i rozporządzeń  na działalność 2016 roku- problemy” prowadzonym przez Teresę Krawczyk.

Forum to czas, na poznanie innych modeli i kierunków działalności instytucji kultury. Tym razem swoim kapitałem kulturalnych doświadczeń podzieliła się z nami Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli oraz Nowosolski Dom Kultury. Ostatni dzień spotkania, to czas “Naszych spraw” …
Forum to również czas ciekawych inspiracji, wymiany doświadczeń, zawarcia nowych znajomości i utrwalenia wcześniej zawartych, wspólnych planów na przyszłość…

W poczet zsieciowanych Lubuskie.kultura przyjęto kolejne cztery instytucje; Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wlkp;, Gminny Ośrodek Kultury w Santoku, Szczaniecki Ośrodek Kultury oraz gościa z Wielkopolski – Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcu.

Współorganizatorem V Forum był Nowosolski Dom Kultury, któremu bardzo dziękujemy za pomoc organizacyjno-realizacyjną.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom V Lubuskiego Forum Kultury za to, że byliście z nami:)

Zgodnie z postanowieniami Lubuskie.kultura, podczas spotkania, wybrano termin i miejsce kolejnego Forum.
Do zobaczenia na VI Lubuskim Forum Kultury w Babimoście już 5, 6 i 7 kwietnia 2017.