Inauguracja projektu w Zielonej Górze odbędzie się 5 maja!

W ramach IV Lubuskiego Forum Kultury prawie 70 dyrektorów, głównych księgowych samorządowych instytucji kultury oraz pracowników samorządowych zajmujących się sprawami kultury w województwie lubuskim spotkało się w Gorzowie Wlkp. W dniach 13-15 kwietnia 2016 brali udział w szkoleniach, zwiedzali instytucje kultury oraz wymieniali się doświadczeniami i wzajemnie inspirowali.
Zagadnienia z tematu „Prawo autorskie i Creative Commons” dyrektorom przybliżyła
mec. Joanna Lassota. W czwartek wspólny panel ”Instytucje Kultury – organizacja po zmianach ustaw
i rozporządzeń” poprowadziła p. Teresa Krawczyk.

Dyrektorzy uczestniczyli w inauguracji programu wspierającego rozwój edukacji kulturalnej
w Lubuskiem KULTURA TĘDY.
Księgowe spojrzały na instytucje kultury z punktu widzenia finansowego, biorąc udział w dwudniowym szkoleniu pt. „Instytucje Kultury – wpływ zmian przepisów ustaw i rozporządzeń na działalność 2016 roku” prowadzonym przez Teresę Krawczyk.

Lubuskie Fora Kultury to przede wszystkim miejsce spotkań menedżerów kultury. Czas, by poznać inne modele i kierunki działalności instytucji kultury, inne doświadczenia. Tym razem swoim kapitałem kulturalnych doświadczeń, dobrych praktyk i wiedzy podzielił się z nami Centrum Edukacji Artystycznej Filharmonia Gorzowska, Miejskie Centrum Kultury i Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wlkp. oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie z siedzibą w Wojcieszycach.

Muzeum Ziemi Wschowskiej jako kolejna instytucja została przyjęta w poczet zsieciowanych Lubuskie.kultura.

Współorganizatorami IV Forum byli Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp., Centrum Edukacji Artystycznej Filharmonia Gorzowska oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie
z siedzibą w Wojcieszycach, którym bardzo dziękujemy za pomoc organizacyjno-realizacyjną.

Zgodnie z postanowieniami Lubuskie.kultura podczas spotkania wybrano termin i miejsce kolejnego,
V Lubuskiego Forum Kultury, które odbędzie się w listopadzie 2016 w Nowej Soli.

Galeria