ETNO PATCHWORKSHOP

Warsztaty są realizowane w ramach programu ART&EDU. Celem warsztatów jest zapoznanie najmłodszych z polską, w tym lubuską kulturą ludową oraz zaszczepienie zainteresowania folklorem.

Podczas zajęć dzieci poznają stroje ludowe z różnych regionów Polski, projektują i ozdabiają papierowe koszule ludowe oraz poznają zabawy, tańce i piosenki związane z polskim folklorem. Każde dziecko otrzymuje także specjalnie przygotowany przez nas zeszyt edukacyjny pełen kolorowanek oraz zadań do rozwiązania – rebusów, krzyżówek i innych atrakcji. Znajdują się w nim także zdjęcia przedstawiające lubuski strój ludowy damski i męski. Zajęcia odbywają się pod opieką doświadczonych pracowników Centrum – animatora kultury, instruktora tańca oraz instruktora muzyki ludowej z Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca, którzy stwarzają przyjazną atmosferę oraz wprowadzają uczestników poprzez zabawę w kontekst kulturowy i geograficzny poznawanych wzorów, rytmów i melodii.  Forma warsztatów sprzyja także pobudzaniu dziecięcej kreatywności.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od 6-go roku życia.
Koszt udziału w naszych warsztatach – 10 zł za osobę.
W cenę wliczone są materiały plastyczne oraz zeszyt edukacyjny. Zajęcia poprowadzone są w okresie roku szkolnego. Obowiązkowe wcześniejsze zapisy.