Wernisaż Wystawy Penelopy

28 stycznia w Snooker Clubie przy ulicy Okulickiego w Zielonej Górze odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej sekcji tkactwa artystycznego PENELOPA, inaugurując zarazem obchody tegorocznego, okrągłego jubileuszu  powstania sekcji.

Na wystawie zaprezentowano prace, które w ostatnich miesiącach 2013 roku uczestniczyły w XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Tkaniny Unikatowej w Bydgoszczy. i w X Ogólnopolskim Konkursie Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej w Turku.

W ogólnopolskich konkursach PENELOPA bierze udział regularnie, zdobywając wiele wyróźnień i nagród. Ma już w swoim dorobku liczne nagrody indywidualne oraz – co najważniejsze trzy Złote Czółenka – najwyższe nagrody, jakie można otrzymać w Polsce w dziedzinie amatorskiego tkactwa artystycznego. Były też Złote, Srebrne i Brązowe Tury – najwyższe nagrody indywidualne. W ostatnich konkursach PENELOPA została uhonorowana również specjalną Nagrodą dla najlepszego koła tkaczy amatorów w Polsce, z której jest wyjątkowo dumna.

Tkanie gobelinów to dla Penelop wielka przyjemność i satysfakcja. Panie, bo jak na razie żaden pan nie zdecydował się dołączyć do sekcji, oddają się temu z wielką pasją i zachęcają nowe osoby do wspólnego spędzania wolnego czasu w sposób miły i pożyteczny.